Події

Алла Швець отримала Подяку від Президії НАН України за популяризацію науки
Президія НАН України нагородила Подякою за участь у конкурсі на здобуття Премії НАН України «За популяризацію науки» за підсумками 2024 року заступницю директора з наукової роботи Інституту Івана Франка НАН України, докторку філологічних наук Аллу ШВЕЦЬ.

На урочистому засіданні Ради Західного наукового центру НАН України і МОН України науковцям Інституту Івана Франка вручили нагороди до Дня науки
16 травня 2025 року у Львівському університеті відбулось урочисте засідання Ради Західного наукового центру НАН України і МОН України з нагоди Дня науки в Україні, який відзначають 17 травня. Подія відбулась за участі науковців, представників влади і громадськості.

Вітаємо Євгена Нахліка з обранням закордонним членом Польської академії знань!
15 червня 2024 р. на загальних зборах Польської академії знань у Кракові (Polska Akademia Umiejętności – PAU, Kraków) Євген Нахлік, директор Інституту Івана Франка НАН України, академік Національної академії наук України, обраний закордонним членом Відділу І Філологічного (Wydział I Filologiczny, Członkowie zagraniczni).

Українсько-польський симпозіум у Познані
7–9 квітня 2025 р. у Познані відбувся V симпозіум ім. Зоф’ї Трояновичової – «Українська тема в літературі. Від романтизму до сучасности. До 200-ї річниці видання твору “Maria. Powieść ukraińska” Антонія Мальчевського».

Наукові читання на пошанування пам’яті професора Григорія Самойленка
1 травня 2025 р. в Ніжинському державному університеті імені Миколи Гоголя відбулися Перші філологічні та історико-культурологічні читання на пошанування пам’яті професора Григорія Самойленка «Слово. Текст. Культура. Пам’ять».

Освітній форум «Ювілейна весна Уляни Кравченко»
Інститут Івана Франка НАН України як установа-співорганізатор долучився до проведення важливої події – освітнього форуму «Ювілейна весна Уляни Кравченко», приуроченого до 165-річчя від дня народження видатної письменниці, педагогині, громадської діячки та однієї зі засновниць українського жіночого руху Уляни Кравченко.

Вітаємо Миколу ЛЕГКОГО з обранням членом-кореспондентом НАН України!
1 травня 2025 р. відбулася сесія Загальних зборів Національної академії наук України, під час якої було обрано дійсних членів (академіків) та членів-кореспондентів НАНУ. Членом-кореспондентом НАН від Відділення літератури, мови та мистецтвознавства за спеціальністю «українська філологія» був обраний завідувач відділу франкознавства Інституту Івана Франка НАН України, доктор філологічних наук Микола Зіновійович Легкий.

Засідання ссемінару «ПЕРЕХРЕСНІ СТЕЖКИ»
В останній вівторок квітня в Інституті франкознавства Львівського національного університету імені Івана Франка відбулося засідання Франківського щомісячного міждисциплінарного наукового семінару «Перехресні стежки». Організаторами традиційно є Інститут франкознавства Львівського національного університету імені Івана Франка, Інститут Івана Франка НАН України та Львівський національний літературно-меморіальний музей Івана Франка (Дім Франка).

На сайті НАН України опублікували новину про лекцію Алли Швець в Українському домі у США
14 квітня 2025 року на сайті Національної академії наук України вийшов матеріал про виступ заступниці директора з наукової роботи Інституту Івана Франка НАН України, докторки філологічних наук Алли Швець на спеціальному міжнародному заході «Сила сестринства: українські жінки в історії, дипломатії та міжнародному жіночому русі», що відбувся 4 квітня 2025 року в Українському домі у Вашингтоні.

Вітання з Великоднем!
Інститут Івана Франка НАН України вітає всіх друзів та партнерів з Великодніми святами!