Нагороди - 2015 рік

Нагороди - 2015 рік
23.03.2023

Нагороди науковців Інституту за 2015 рік.

  1. 4–6 березня 2015 р. на Загальних зборах Відділення літератури, мови та мистецтвознавства НАН України і Загальних зборах Національної академії наук України  директора Інституту Івана Франка НАХЛІКА Євгена Казимировича обрано членом-кореспондентом НАН України по Відділенню літератури, мови та мистецтвознавства зі спеціальності «Українська література».

  2. Львівську обласну премію в галузі культури, літератури, мистецтва, журналістики та архітектури у номінації «Літературознавство, сучасна літературна критика та переклади»  ‒ імені Михайла Возняка здобув НАХЛІК Євген Казимирович за книгу «“І мертвим, і живим, і ненарожденним”, і самому собі: Шевченкове ословлення минулого, сучасного й майбутнього та власної екзистенції» (Львів, 2014).

  3. За підсумками конкурсу Львівської міської ради та міськвиконкому на фінансову підтримку україномовних книжкових видань львівських видавництв за 2014 р., у номінації «наукова література» перше місце здобула книжка НАХЛІКА Євгена Казимировича «І мертвим, і живим, і ненарожденним», і самому собі: Шевченкове ословлення минулого, сучасного й майбутнього та власної екзистенції».

  4. За рішенням журі Полтавської обласної премії імені І. П. Котляревського, лауреатом у 2015 році в номінації «Подія року» став НАХЛІК Євген Казимирович за монографію «Перелицьований світ Івана Котляревського: текст-інтертекст-контекст» (Львів, 2015).

  5. За підсумками першого півріччя ХVІІ Всеукраїнського рейтинґу «Книжка року’2015» монографія НАХЛІКА Євгена Казимировича «Перелицьований світ Івана Котляревського: текст – інтертекст – контекст» (Львів, 2015) увійшла до списку семи найцікавіших книжок у підномінації «Літературознавство / критика» номінації «Хрестоматія».
  6. Старший науковий співробітник відділу літературного процесу в Західній Україні та компаративістики Інституту Івана Франка, д. філол. н. ЛУЧУК Іван Володимирович здобув літературну премію в галузі критики ім. О. І. Білецького за цикл статей критичного аналізу сучасного львівського письменства.
  7. З нагоди відзначення професійного свята – Дня науки 15 травня 2015 р. старшого наукового співробітника відділу літературного процесу в Західній Україні та компаративістики Інституту Івана Франка НАН України НЕБОРАКА Віктора Володимировича було нагороджено грамотою Західного наукового центру НАН України і МОН України «за вагомі досягнення в науковій і науково-організаційній роботі».
  8. Премію Львівської обласної державної адміністрації та Львівської обласної ради для відомих учених отримала заступник директора з наукової роботи Інституту Івана Франка НАН України, кандидат філологічних наук, старший науковий співробітник ШВЕЦЬ Алла Іванівна.
  9. Щорічну премію Львівської обласної державної адміністрації та Львівської обласної ради для молодих учених присуджено в. о. вченого секретаря Інституту Івана Франка НАН України, молодшому науковому співробітнику відділу літературного процесу в Західній Україні та компаративістики ЛИШАК Галині Йосифівні.