Подяка Львівській національній академії мистецтв

Подяка Львівській національній академії мистецтв
30.04.2013

Інститут Івана Франка НАН України висловлює щиру подяку за сприяння в оформленні інтер'єру академічного приміщення на вул. Драгоманова, 18 завідувачеві кафедри художньої кераміки Львівської національної академії мистецтв професору Оресту Михайловичу ГОЛУБЦЕВІ та випускниці цієї кафедри Вікторії ФІЛІПОВСЬКІЙ.

У рамках співпраці з кафедрою художньої кераміки Львівської національної академії мистецтв у конференц-залі Інституту Івана Франка НАН України "розвинулось" Франкове дерево - "високий дуб". Цей мистецький витвір у вигляді декоративної настінної кераміки є дипломною роботою цьогорічної випускниці кафедри художньої кераміки Львівської національної академії мистецтв Вікторії Філіповської.   У процесі роботи над Франковим "деревом знання" Вікторію Філіповську надихали до праці ось такі поетичні рядки Івана Франка:  

Розвивайся ти, високий дубе,
Весна красна буде!
Гей, уставаймо, єднаймося,
Українські люде!

Єднаймося, братаймося
В товариство чесне,
Най братерством, щирими трудами
Вкраїна воскресне!

Саме цей заповіт єднання в щирій праці на благо рідного народу й покликана виконати наша установа, патроном якої є безсмертний геній І. Франка. Сподіваємося, що ці слова стануть натхненним девізом як для наших співробітників. так і для відвідувачів - для того "товариства чесного", що збиратиметься під Франковим "деревом знання", щоб в єдності "духа, що тіло рве до бою" творити новітню наукову історію України!