ПРЕЗЕНТАЦІЯ КНИЖКИ "ЙШЛА НЕ ТІЛЬКИ З ДУХОМ ЧАСУ, АЛЕ Й ПЕРЕД НИМ"

ПРЕЗЕНТАЦІЯ КНИЖКИ "ЙШЛА НЕ ТІЛЬКИ З ДУХОМ ЧАСУ, АЛЕ Й ПЕРЕД НИМ"
15.09.2016

У четвер, 15 вересня, у рамках XXIII Форуму видавців, відбулася презентація збірника наукових праць, який підготував наш Інститут спільно з Союзом Українок до 160-річчя від дня народження письменниці та громадської діячки Наталі Кобринської та 90-річчю від часу заснування Союзу Українок Америки. 


       Книжка тематично й структурно складається з трьох розділів. 
У першому осмислюється життєтворчість Наталії Кобринської в літературознавчому, мовознавчому, культурологічному та історико-філософському аспектах, з погляду емансипаційної діяльності, фольклористичних зацікавлень, взаємин з інтелектуальним середовищем. Другий розділ присвячено постаті одного з найближчих соратників Н.Кобринської ‒ Івана Франка (інтерпретаційні статті про художні тексти, науково-біографічні розвідки про його творчі й родинні взаємини, суспільно-громадську та видавничу діяльність).
Третій розділ охоплює широке коло загальнолітературознавчих проблем; висвітлюється творчість ряду письменників на тлі літературного процесу кінця ХІХ‒ХХ століття.
     
      
       Під час презентації своє слово про цю книжку висловили:

  • заступник директора з наукової роботи Інституту Івана Франка НАН України Алла ШВЕЦЬ як відповідальний редактор видання (з безпосереднім контролем підготовки першого - основного - розділу книжки про "Наталю Кобринську та її текст");
  • голова Всеукраїнської громадської організації Союзу Українок України Ореслава ХОМИК;
  • професор кафедри історії і теорії мистецтва Львівської національної академії мистецтв Оксана МАЛАНЧУК-РИБАК;
  • директор Інституту Івана Франка НАН України Євген НАХЛІК;
  • завідувач відділу франкознавства Інституту Івана Франка Микола ЛЕГКИЙ як редактор другого розділу книжки "Більшого обожателя Вашого таланту, як я, трудно знайти" (Іван Франко: тексти і контексти)
  • старший науковий співробітник Інституту Івана Франка НАН України Наталя ТИХОЛОЗ;
  • дизайнер обкладинки книжки Лідія ФЕДАЙ.