Презентація книжки польськомовних праць Івана Франка

Презентація книжки польськомовних праць Івана Франка
30.08.2016

30 серпня 2016 р. в Інституті Івана Франка відбулася презентація книжки культурологічно-літературознавчих праць Івана Франка, написаних польською мовою:
Franko I. Szkice o literaturze : Kultura, Literaturoznawstwo, Publicystyka / Iwan Franko ; [Koncepcja, projekt graficzny i realizacja : Robert Maciej]. – Warszawa ; Drohobycz, 2016. – 392 s.

       Книжку підготовано і випущено до 160-річчя від дня народження І. Франка та 100-річчя пам’яті письменника спільними зусиллями українських та польських колег, у співпраці університетських та академічних науковців. «Szkice o literaturze. Kultura, Literaturoznawstwo, Publicystyka» («Шкіци про літературу. Культура, Літературознавство, Публіцистика») вийшли заходами Об’єднання польських учителів в Україні (голова Адам Хлопек) та Інституту книжки в Кракові (директором на той час був Ґжеґож Ґауден) Міністерства Культури і Національної спадщини Республіки Польщі. Ґрунтовну передмову «Іван Франко в польській пресі: література і культура» написав чільний український полоніст, завідувач кафедри полоністики Київського національного університету імені Тараса Шевченка, директор Міжнародної школи україністики НАН України, член-кореспондент НАН України Ростислав Радишевський.
       Розкішне видання, наклад якого становить 1000 примірників, щедро проілюстроване копіями картин і світлин, що стосуються Івана Франка та української і польської культур ХІХ – початку ХХ ст. Поширюється книжка безкоштовно серед бібліотек, закладів освіти, науково-дослідних установ та музеїв.
       Презентація призначалася для преси – у ній взяли участь кореспонденти друкованих та електронних засобів масової інформації. Упорядники книжки доктор філософії Іван Матковський і старший викладач кафедри світової літератури та славістики Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка Ігор Розлуцький розповіли про концепцію та текстологічні засади видання, яке складатиметься з трьох томів польськомовних праць Франка (другий том – політичні та суспільно-публіцистичні праці; третій – фольклористичні та етнографічні). Таке системне видання здійснюється уперше. У перспективі – видання усіх польськомовних творів і праць Франка. Член редколегії директор Інституту Івана Франка Євген Нахлік висвітлив різноманітну тематику і проблематику численних Франкових праць польською мовою, місце Франка як письменника і мислителя в українсько-польських культурних зв’язках, наголосив, що перевидані праці мають вагоме значення для глибшого сучасного пізнання феномена Франка та історії української і польської культур. І. Матковський, І. Розлуцький і Є. Нахлік відповіли на запитання журналістів.
       Див. також повідомлення про презентацію:
       Галущак І. У Львові презентували польські твори Івана Франка / Ігор Галущак // Культура: Міністерство культури України. Національне газетно-журнальне видавництво. – Режим доступу: http://cultua.media/u-lvov-prezentuvali-polsk-tvori-vana-franka. 09.09.2016.
       Лавришин Ю. У Львові презентували книгу «Іван Франко. Ескізи про літературу» / Юлія Лавришин // Zaxid.net. – Режим доступу: http://zaxid.net/news/showNews.do?u_lvovi_prezentuvali_knigu_ivan_franko_eskizi_pro_lituraturu&objectId=1402141. 30.08.2016.
       У Львові презентували книгу «Іван Франко. Ескізи про літературу» // lviv.web2ua.com/. – Режим доступу:  http://lviv.web2ua.com/u-lvovi-prezentuvali-knigu-ivan-franko-eskizi-pro-literaturu-8594/. 30.08.2016.
       У Львові презентували книгу «Іван Франко. Ескізи про літературу» // Поштівка. – Режим доступу:  http://poshtivka.org/u-lvovi-prezentuvaly-knygu-ivan-franko-eskizy-pro-literaturu/. 30 серпня 2016.
       У Львові презентували перше видання польськомовних статей Івана Франка // zik. – Режим доступу:  http://zik.ua/news/2016/08/30/u_lvovi_prezentuvaly_pershe_vydannya_polskomovnyh_statey_ivana_franka_820002. 30 серпня, 2016.
       Янко К. «Iwan Franko. Szkice o literaturze», або унікальне видання праць генія польською мовою (відео) / Ксенія Янко // Фотографії старого Львова. – Режим доступу: http://photo-lviv.in.ua/iwan-franko-szkice-o-literaturze-abo-unikalne-vydannya-prats-heniya-polskoyu-movoyu-video/. 31. 08. 2016.
       Презентацію можна послухати в Інтернеті:
http://photo-lviv.in.ua/iwan-franko-szkice-o-literaturze-abo-unikalne-vydannya-prats-heniya-polskoyu-movoyu-video/;
https://www.youtube.com/watch?v=VCsicCTZmrE