Сектор критики в Інституті Івана Франка

Сектор критики в Інституті Івана Франка
08.12.2015

8 грудня в Інституті Івана Франка відбулося літературно-критичне обговорення двох книжок есеїстики Олега Лишеги: «Поцілунок Елли Фіцджеральд» (вид-во «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА») і «Старе золото» (вид-во «Піраміда», серія «Приватна колекція»).

       У заході взяли участь Віктор Неборак, Тарас Пастух, Валерій Шаленко, Ігор Котик, Євген Нахлік, Богдан Пастух, Мар’яна Барабаш, Андрій Кісь, Василь Ґабор, Роман Височанський, Андрій Дрозда, Галина Мазур, Левко Грицюк.
       Учасники розмови обговорили структуру видань та деякі особливості процесу підготовки їх до друку, поділилися спогадами про письменника, розкрили власне бачення естетичних пріоритетів Лишеги. У різних інтерпретаціях звучала теза про вертикальний вектор його творчості, спрямований на висвітлення універсальних явищ за допомоги зображення матеріального світу. Символом такої двоярусної структури картини світу Олега Лишеги виступає у його есеїстиці театр. Театр, часто з очевидною шекспірівською конотацією, так чи інакше присутній у різних творах обговорюваних книжок.