Інститутові українознавства імені І.Крип’якевича – 70!

Інститутові українознавства імені І.Крип’якевича – 70!
01.10.2021

30 вересня 2021 р. відбулася урочиста академія з нагоди Ювілею цієї установи. Від імені Інституту Івана Франка НАН України з вітальним словом на академії виступила заступник директора з наукової роботи, доктор філологічних наук Алла Швець. У рамках святкувань відбулося відкриття інформаційної меморіальної дошки академікові НАН України, багатолітньому директорові Інституту українознавства Ярославу Ісаєвичу.

     Сердечно вітаємо колектив Інституту українознавства імені І. Крип’якевича НАН України зі знаменним ювілеєм – 70-літтям від часу заснування!

      Сьогоднішнє його відзначення сповнює нас особливим дружнім сентиментом, переживанням цього Ювілею як спільного свята науки і щирою радістю від того, що в нашому місті вже сім десятиліть успішно функціонує потужний осередок українознавства. Сьогодні він є в авангарді української гуманітаристики не лише у Львові, а й в Україні та за її межами, демонструючи високі академічні стандарти й засадничі цінності вченого, для якого наука, мовлячи Франковими словами, − «спокійний щирий провідник».

Дорогі колеги!

     Славний ювілей Вашої установи – це не лише історична віха, це доля кількох генерацій вчених і кожного науковця зокрема, причетного до життя і розбудови Інституту, починаючи від його славетних фундаторів – Івана Крип’якевича, Михайла Возняка, Іларіона Свєнціцького. Здається, що саме ця важлива спадкоємність поколінь, їхня самовідданість і талант стали основою історичної тривкості й непроминальної значущості цієї інституції. Бо, як казав Ваш духовний патрон, І. Крип’якевич, «теперішність має своє коріння в минувшині». З Вашої минувшини промовляє той безцінний досвід й творчий набуток різних поколінь вчених, які в єдиному інтелектуальному пориві творили і творять його історію сьогодні.

       Маємо честь і велику приємність перебувати з Вами в одному силовому полі, співпрацювати з Вами на спільній ниві українського літературознавства та історії й відчувати співпричетність до творення науки, чи то у спільних конференційних заходах, презентаціях, виданнях, чи то в щоденному людському спілкуванні. Адже в нас дійсно багато спільного: наукові інтереси, інтелектуальний простір Львова, Галичини, і ми також цьогоріч святкуємо наш ювілей – 30-річчя від часу створення.

     А те, що обидва наші патрони – І. Крип’якевич та І. Франко – близько контактували й взаємонаснажувалися, заповідає нам гарне продовження міжінститутської співпраці.

     Щиро зичимо всьому колективові Інституту українознавства сил, натхнення, плідних наукових звершень, процвітання і щасливого многоліття! 

Від імені колективу Інституту Івана Франка

заступник з наукової роботи, доктор філологічних наук                                           Алла Швець