Вітаємо нашого колегу Юрка ПРОХАСЬКА з ювілеєм!

Вітаємо нашого колегу Юрка ПРОХАСЬКА з ювілеєм!
28.04.2020

Перекладачеві, літературознавцеві, есеїстові, публіцистові, психоаналітикові Юркові Прохаськові виповнилося 50 років.


       Закінчивши  ґерманську філологію Львівського національного університету імені Івана Франка, Юрко Прохасько від 1993 р. працював у Львівському відділенні Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України, тепер (від 2011 р.) – в Інституті Івана Франка НАН України.

       Юрко Прохасько – почесний член-кореспондент Саксонської Академії Мистецтв у Дрездені, лауреат премії ім. Фрідриха Ґундольфа за поширення німецької культури за кордоном Німецької Академії мови і красного письменства у Дармштадті (2008), Австрійської Національної премії за художній переклад «Трансляціо» (2008). У царині психоаналізу він виступає як груповий аналітик Міжнародної Робочої Спільноти з групової динаміки і групового психоаналізу (Альтаусзее, Австрія), дійсний член Європейської Асоціації Психотерапії та Української Спілки Психотерапевтів за напрямом «груповий психоаналіз».

       Як перекладач Юрко Прохасько відомий своїми численними перекладами з німецької творів Роберта Музіля, Йозефа Рота, Генріха фон Кляйста, Франца Кафки, Юдит Германн, Ґоттфріда Бенна, Фрідриха Шляєрмахера, Інґо Шульце, Міхаеля Енде, Ернста Юнґера, Педро Ленца, Йоганна Вольфґанґа фон Ґете, з польської – творів Юзефа Віттліна, Ярослава Івашкевича, Лешека Колаковського, Дебори Фоґель (останню авторку він перекладав також з їдишу). 

       Праця в Інституті Івана Франка додала до багатогранного портфоліо дослідження, статті, розвідки про літературу Галичини, про історію ідей в Галичині та Львові, літературу і топографію. Юрко Прохасько є автором перекладу австрійського літературознавця Стефана Сімонека «Іван Франко і «Молода муза»: сором’язливі та декларовані модерністи у Галичині кінця XIX – початку XX століття» (2012). Він здійснив переклади з німецької мови статей Івана Франка, написав коментарі до них для видання «Зворотній переклад: німецькомовна публіцистика Івана Франка». Укладає літературний путівник по Львову.

       З нагоди ювілею щиро вітаємо Юрка Прохаська, бажаємо міцного здоров’я, щастя, енергії, натхнення, нових ідей, пошуків і досягнень!           

       Автор світлини – Маркіян Прохасько