Президентові НАН України Борисові Євгеновичу ПАТОНУ – 100!

Президентові НАН України Борисові Євгеновичу ПАТОНУ – 100!
27.11.2018

27 листопада 2018 р. Президентові Національної академії наук України Борисові Євгеновичу Патону виповнюється 100 років.

            Вельмишановний Борисе Євгеновичу!

       Сердечно вітаємо Вас, Президента Національної академії наук України, зі 100-річчям від дня народження! Ваш унікальний ювілей є знаменною віхою не лише у Вашому напрочуд продуктивному житті, багатому на численні наукові здобутки, відкриття і звання, вітчизняні та закордонні державні й академічні нагороди, а й у житті нашої країни та всього світового наукового співтовариства!

      Доля щедро нагородила Вас не лише довгим віком, а й могутністю духу, подиву гідною працездатністю, науковою, адміністративною та громадською активністю, завдяки чому Ви маєте щасливу нагоду зустріти свій 100-літній ювілей у строю, на чолі багатотисячного колективу Національної академії наук. З цього погляду Ваш ювілей є не лише знаменним, а й безпрецедентним.

       Упродовж Вашого насиченого багатьма подіями життя в різні епохи, по-своєму сприятливі й несприятливі для розвитку академічної науки, Ви незмінно й невтомно трудилися на благо українського народу, віддаючи всі сили рідній Україні. Всесвітньо відомий учений, видатний організатор науки, взірець наукового подвижництва, сьогодні Ви є справжньою гордістю України, вітчизняної академічної спільноти!

       Є глибокий історичний сенс і символ у тому, що Ваш 100-літній ювілей збігся зі 100-річчям української Академії наук. Понад півсотню років із цих ста Вам судилося керувати головним академічним відомством країни. Це означає, що протягом більш ніж половини своєї дотеперішньої історії Академія наук позначена, кажучи Франковим висловом, Вашого «духа печаттю». Нам приємно відзначити Ваше постійне піклування про розвиток гуманітарних наук, зокрема фундаментальних досліджень у галузі літературознавства, спрямованих на глибоке пізнання української словесності та письменницьких феноменів.

      Упродовж останнього чвертьстоліття Ви, завдяки своєму величезному авторитетові як всередині країни, так і за кордоном, були й залишаєтесь запорукою збереження й розвитку незалежної, самоврядної Академії наук.

       Як довголітній демократично обраний Президент Національної академії наук, Ви явили взірець розважливого, мудрого керівництва елітним вітчизняним відомством. Завдяки Вашим енергійним зусиллям, упевненому й умілому провідництву, чутливості до потреб часу, далекоглядним рішенням наша чільна Академія наук не лише зуміла вистояти в складних умовах неминучої суспільної трансформації, революційного оновлення, назрілих політичних змін та соціально-економічних реформ у країні, ба й недофінансування науки, а й змогла розвиватися. Ми це знаємо найкраще, адже завдяки Вашій дійовій підтримці, активному сприянню та своєчасному розумінню було створено спершу Львівське відділення Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка (1991), а згодом, 2011 року, на його основі – окремий Інститут Івана Франка НАН України. Ми відчуваємо Вашу повсякчасну увагу й турботу про розвиток нашої установи.

       Дорогий Борисе Євгеновичу!

Щиро бажаємо Вам міцного здоров’я, невичерпної енергії, особистого щастя, дальшого активного довголіття на благо академічної науки та всього українського народу!       З глибокою повагою,

       директор Інституту Івана Франка НАН України,

       член-кореспондент НАН України                                                          Євген Нахлік


       27 листопада 2018 р.