Роландові Тарасовичу Франку – 85!

Роландові Тарасовичу Франку – 85!
28.03.2017

Вітаємо з ювілеєм!

Голові правління Міжнародного фонду Івана Франка
Роландові Тарасовичу Франкові
 
Дорогий Роланде Тарасовичу!
       У цей урочисто-знаменний День Вашого 85-річного Ювілею шлемо Вам від наукової спільноти Інституту Івана Франка НАН України у Львові – місті Вашої юності, місті славних традицій Франкового генія – наші найщиріші вітання, тепло наших сердець, глибоку і щиру повагу до славного Нащадка Франкового духу, що живе у Вас і живить Ваші думки, почуття і задуми невтомною енергією, незламною вірою і синівським щирим бажанням зберегти для прийдешніх поколінь той Святий Огонь «в одежі Слова», який запалив своєю гідною подиву працелюбністю Ваш мудрий дід Іван Якович!
       Як Інтелігент великого серця, Учений світлого розуму, Громадянин з повнокровним почуттям національного обов’язку Ви зробили все, що у Ваших силах, для розвитку української науки та культури, збереження пам’яті, традицій і цінностей Вашого Великого Предка. Як дипломат і громадський сподвижник Ви надихнули його чистим Ім’ям нашу молоду незалежну державу до національного пробудження та відродження і стали гідним Нащадком славетного роду Франків!
       Честь, слава і вдячність Вам, Роланде Тарасовичу, за Вашу ініціативність і наполегливість у популяризуванні імені та спадщини Івана Франка під час численних заходів у Києві, Львові, Дрогобичі, Нагуєвичах, присвячених ушануванню його пам’яті та покликаних актуалізувати його творчість, прищеплювати нашій суспільності його національно-патріотичні та загальнолюдські гуманні ідеї! Особливо помітною і яскравою була Ваша роль під час відкриття 1999 року погруддя Івана Франка у Відні, відзначення 150-річного і 160-річного ювілеїв від дня народження великого Письменника і Мислителя.
       Ви активно сприяєте увічненню імені Івана Франка та його славної родини як громадський і музейний діяч. За Вашої підтримки створено «Літературний музей Івана Франка на Дніпрі» в с. Халеп’ї Обухівського району Київської області та Музей Івана Франка у Києві. Визначною подією в культурному житті України й у дальшому поширенні Франкового «духа печаті» стало створення з Вашої ініціативи Квартири-музею родини Івана Франка у Києві, урочисте відкриття якого відбулося 25 листопада 2016 р.
       Значного резонансу в Україні та світі набула заснована в червні 2015 року благодійна організація «Міжнародний фонд Івана Франка», головою правління якого Ви є. Цей фонд заснував престижну Міжнародну премію імені Івана Франка.
       З нагоди Вашого Знаменного Свята сердечно бажаємо Вам міцного-преміцного Здоров’я, Світлої Радості від життя та Натхнення для здійснення всього задуманого! Нехай Мати Божа оберігає Вас під Покровом Надії на втілення Ваших ідеалів задля увічнення Франкового Імені!!!
      
       Зі щирою і глибокою пошаною,
       від колективу науковців
       Інституту Івана Франка НАН України у Львові
      директор                                                                                       Євген Нахлік
      заступник директора з наукової роботи                                  Алла Швець
      завідувач відділу франкознавства                                            Микола Легкий
28 березня 2017 р.