Вітаємо з ювілеєм нашу Марію Котик-Чубінську!

Вітаємо з ювілеєм нашу Марію Котик-Чубінську!
17.08.2016

Дорога пані Маріє!

       Ви влилися в наш колектив на початку нового тисячоліття, вступивши 2001 р. в аспірантуру при Львівському відділенні Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України, відтак працюючи у відділі літературного процесу та компаративістики від 2007 р. спочатку на посаді молодшого наукового співробітника, а від вересня 2012-го – на посаді наукового співробітника. Від самого початку Ви себе виявили як цікава особистість і талановита дослідниця поетики образності зі схильністю до неквапного, розважливого аналізу, тонких і влучних спостережень.  
       2011 року Ви захистили новаторську дисертацію і на її основі підготували оригінальну монографію «Структура та образність поезії Юрія Тарнавського». Видана в нашій установі того ж року, вона стала новим кроком в осмисленні феномена одного з учасників Нью-Йоркської групи. Як історик української літератури, Ви активно й продуктивно долучилися до фундаментального проекту «Франківська енциклопедія», написавши й опублікувавши низку ґрунтовних статей про поетичні та прозові твори Івана Франка та його зв’язки з українськими письменниками.
       Водночас привертають увагу Ваші публікації як літературного критика: вдумливі статті та рецензії про творчість Ніни Бічуї, Сергія Жадана,  Маріанни Кіяновської, Олеся Бережного, Дмитра Мамчура, польського поета Яна Твардовського та ін.
       Ви одна з авторок наших колективних наукових збірників «Критика прози. Статті та есеї» (К.: Грані-Т, 2011), «“Йшла не тільки з духом часу, але й перед ним”: Наталія Кобринська та літературний процес кінця ХІХ‒ХХ століття» (Львів, 2015). Ваші статті й рецензії гідно репрезентують наш Інститут на сторінках фахових журналів «Слово і Час», «Педагогічна думка», періодичного збірника «Вісник Львівського університету. Серія філологічна», на популярних сайтах «ЛітАкцент» і «Буквоїд». Активна учасниця наукових конференцій, Ви долучаєтеся й до засідань нашого Сектора критики, на яких обговорюються явища сучасного літературного потоку в Україні та за кордоном. Ваше виважене слово, спокійні, проникливі розмисли підвищують рівень літературознавчих та літературно-критичних заходів.
       Нині літературознавче подружжя Ігоря і Марії Котиків знане в науковому та письменницькому світі, воно займає свою неповторну нішу, збагачує нашу духовність своїм неповторним інтерпретаційним словом.
       У нашому колективі вельми шануємо Вас як щиру, привітну й доброзичливу людину, незмінно тактовну, делікатну й уважну у ставленні до колег.
       Дорога пані Маріє, сердечно вітаємо Вас із ювілеєм і щиро бажаємо тривкого здоров’я, радості, затишку і взаємної підтримки в сім’ї, подружнього і материнського щастя, наукової наснаги на нові цікаві публікації!
       З глибокою вдячністю
       за довголітню співпрацю,                                               Євген Нахлік