Знаному літературному критикові Ігореві Котику – 40!

Знаному літературному критикові Ігореві Котику – 40!
28.07.2016

Вітаємо з ювілеєм!

Дорогий пане Ігоре!
       Ви стали одним з найяскравіших репрезентантів покоління, яке ввійшло в наше літературознавство, передусім у літературну критику, вже у ХХІ столітті. Серед цієї когорти талантів Ви одразу виявили себе як тонкий поцінувач художнього тексту, естет з вишуканим смаком і своєрідним світобаченням, вимогливий і незалежний літературний критик, який має відвагу висловити власну думку про творчість не лише молодих, а й визнаних майстрів слова, підтримати модерні твори й покритикувати недосконалі, епігонські, традиційно-шаблонні.
       Сьогодні ім’я Ігоря Котика добре відоме в Україні серед письменників та літературних критиків, особливо молодих. За Вашими публікаціями стежать, їх читають, знають, обговорюють. Ваші численні статті й рецензії на популярних сайтах «ЛітАкцент», «Буквоїд», «Збруч», у журналах «Кур’єр Кривбасу», «Дніпро», «Українській літературній газеті» та інших часописах, у закордонних виданнях вирізняються вже своїми нетривіальними назвами, а головне – оригінальними інтерпретаціями художніх творів. Ви один з авторів нашого колективного збірника «Критика прози. Статті та есеї» ( К. : Грані-Т, 2011). Про визнання Вас у колі колег свідчить те, що Ви стали переможцем конкурсу літературних критиків, проведеного книжковим порталом «Буквоїд» спільно з видавничим домом «Most Publishing» (2011). Крім того, ми знаємо Вас як активного і цікавого учасника щомісячних обговорень книжок у Літературній книгарні-кав’ярні «Кабінет», засідань Сектора критики у львівській книгарні «Є» та в Інституті Івана Франка, на яких  презентуються новинки сучасного українського літературного процесу, а також перекладні твори.  
       Як історик літератури, Ви знайшли свою дослідницьку царину в пізньому українському модернізмі, особливо в осмисленні його екзистенційної проблематики. Помітним явищем стала Ваша монографія «Екзистенційний вимір людини в поезії Юрія Тарнавського», побудована на основі кандидатської дисертації, захищеної 2009 р., й того ж року видана в нашій установі.
       Ваше своєрідне місце у вітчизняному літературознавстві визначається тим, що Ви схиляєтеся до глибокого висвітлення і підтримки модерністських тенденцій у мистецтві, новаторських шукань у царині змісту й форми, виступаєте послідовним прихильником прозахідного оновлення українського письменства, залишаючись при цьому справжнім українським патріотом.
       Як літературознавця з власним творчим обличчям, Вас вирізняє неповторний стиль письма: вдумливий, спостережливий, аналітичний, свіжий, ясний, дотепний, часом іронічний.
       Як нашого колегу, знаємо і цінуємо Вас як тактовного, делікатного, відвертого, ерудованого, цікавого у спілкуванні, ініціативного, з власною думкою і позицією.  
       Дорогий Ігоре! Сердечно вітаємо Вас із полудневим ювілеєм і щиро бажаємо Вам міцного здоров’я, сімейного щастя, творчого натхнення, дальшого утвердження себе як оригінального дослідника й літературного критика!
 
       Зі щирою вдячністю
       за цікаве товариське спілкування,                                               Євген Нахлік


       Допис проілюстровано світлиною з сайту: http://varianty.lviv.ua/22788-sektor-krytyky-shkliara-ta-zhadana.