Академікові Ігорю Рафаїловичу Юхновському – 90!

Академікові Ігорю Рафаїловичу Юхновському – 90!
01.09.2015

1 вересня 2015 р. академікові Національної академії наук України Ігореві Рафаїловичу Юхновському виповнюється 90 років.

Вельмишановний Ігорю Рафаїловичу!
       Сердечно вітаємо Вас із 90-річчям від дня народження – ювілеєм, що його можна назвати ювілеєм патріархів. До Вас це визначення підходить щонайкраще – Ви є справжнім Патріархом української академічної науки, політики та українського державотворення.
       Для нас, учених гуманітарного профілю, Ви добре знаний насамперед як умілий організатор академічної життєдіяльності у західному регіоні, впливовий політичний і державний діяч. Неможливо перецінити Ваш величезний внесок у здобуття й розбудову незалежної Української держави, яка постала завдяки значною мірою Вашій бурхливій політичній та державній діяльності як народного депутата України І–IV скликань, Голови Народної Ради, Першого віце-прем’єр міністра України, першого Голови Українського інституту національної пам’яті...
       У всій Вашій багатогранній діяльності Ви завжди обстоювали українські національні інтереси, утвердження Української держави як української за змістом і духом, з єдиною українською державною мовою, пріоритетним розвитком української національної культури, з опертям на славні й героїчні традиції багатовікової історії українського народу, на засади християнської та народної моралі. 
       Увесь Ваш подвижницький життєвий шлях – це взірець самовідданого служіння рідному народові задля самоствердження його як рівноправного серед народів світу, взірець різнобічної ефективної діяльності академічного вченого з активною і принциповою громадянською позицією, бездоганним моральним обличчям.
       Ми, науковці Інституту Івана Франка НАН України, особливо цінуємо те, що Ви далекого 1991 року як академік НАН України, голова Західного наукового центру рішуче й беззастережно підтримали створення Львівського відділення Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України, всіляко сприяли й доброзичливо допомагали новоствореній установі, надавши нам у користування приміщення у будинку ЗНЦ. А недавно, 2011 року, Ви своїм високим громадянським, науковим і моральним авторитетом підтримали створення, на базі цієї філії, Інституту Івана Франка НАН України.
        Дорогий Ігорю Рафаїловичу! Щиро бажаємо Вам міцного здоров’я, дальшого активного громадсько-політичного та наукового довголіття. Нехай кожен день, кожен рік приносить Вам щораз більшу радість і гордість за суспільно-політичний, науковий і культурний поступ незалежної України, якій Ви присвятили своє життя!

Директор Інституту Івана Франка НАН України, 
член-кореспондент НАН України                                                                                              Євген Нахлік