Творча зустріч з В’ячеславом та Ларисою Брюховецькими

Творча зустріч з В’ячеславом та Ларисою Брюховецькими
28.05.2014

28 травня 2014 р. в конференц-залі Інституту Івана Франка НАН України відбулася зустріч з відомим літературознавцем, доктором філологічних наук, почесним президентом Національного університету «Києво-Могилянська академія» В’ЯЧЕСЛАВОМ БРЮХОВЕЦЬКИМ та заслуженим працівником культури України, кінокритиком, кінознавцем ЛАРИСОЮ БРЮХОВЕЦЬКОЮ.

    
     Лариса Брюховецька висловила свої погляди на розвиток кіноіндустрії в Україні, заглибилася в історію українського кіно, зокрема, розповіла про екранізацію творів Івана Франка. Першу екранізацію роману «Борислав сміється» зробив Йозеф Рона. Фільм не зберігся, залишилися лише кілька кадрів, що їх було надруковано в журналі «Кіно» за 1925 рік. Друга екранізація цього твору мала відбутися напередодні війни, однак під час евакуації всі плівки, матеріали було знищено, щоб вони не дісталися ворогу. Після 1960 режисери Київської кіностудії найчастіше зверталися до творчості Івана Франка та Михайла Коцюбинського. Вершинною екранізацією Франкових творів залишається «Захар Беркут» Леоніда Осики, який вийшов 1971 року. Фільм здобув нагороду в Тбілісі і став класикою українського кінематографу. Лариса Брюховецька також розповіла про презентацію книги «Сергій Параджанов і Україна», яка відбудеться 30 травня.
     В’ячеслав Брюховецький поділився роздумами про сучасну політичну ситуацію в Україні та розповів про підготовку тритомного видання «Розвідок» Віктора Домонтовича, яке з’явилося друком 2013 року у видавництві «Темпора». Упорядник спершу мав намір видати один том, який планував підготувати за місяць. Натомість з’явилися три томи, підготовка яких тривала чотири роки. В’ячеслав Брюховецький подарував Інститутові Івана Франка тритомник «Розвідок» Віктора Домонтовича. Літературознавець зазначив, що планує завершити своє дослідження про Віктора Петрова і видати книгу про нього, адже життя цього письменника схоже на детектив.