4 квітня 2013 р. у «Ноєвому ковчезі» відбулася цікава бесіда з Іваном Лучуком як доктором філологічних наук (модератор - Юрій Кучерявий) на тему "Мистецтва поетичного"

4 квітня 2013 р. у «Ноєвому ковчезі» відбулася цікава бесіда з Іваном Лучуком як доктором філологічних наук (модератор - Юрій Кучерявий) на тему "Мистецтва поетичного"
04.04.2013

Іван Лучук планує колись у своєму житті видати книжку "Ігри молодечого розуму", а також без зайвої патетики заявив, що книжкою, яку б він взяв із собою на безлюдний острів, є "Кобзар" Тараса Шевченка...

Старший науковий співробітник відділу літературного процесу та компаративістики Інституту Івана Франка НАН України Іван Лучук розповів про своє ставлення до поезії, літературознавства та літературної критики у дискурсі "Мистецтва поетичного".
 
Чи є літературознавство і літературна критика формами цензури? Чи є поезія сенсом планетарного існування, чи суто елітарним мистецтвом? Які ще книжки планує видавати автор численних антологій?... - на ці та інші питання відповідав поет і літературознавець Іван Лучук як автор книжки: Мистецтво поетичне в дискурсі української лірики та письменницької критики : монографія ; Сектор поезієзнавства Ін-ту Івана Франка НАН України ; Ін-т л-ри ім. Т. Г. Шевченка НАН України. – Львів ; Київ, 2012. – 444 с. – (Серія «Літературознавчі студії» ; вип. 18), що є першим комплексним дослідження про сутність поезії. 

Мистецтво поетичне - це щось більше, ніж просто думки поета про мистецтво. Це також і набір певних засобів для творення поезії.

Автор ще в період своєї ранньої творчості винайшов термін поезієзнавство, а в своїй докторській дисертації зробив спробу осмислити багатозначне поняття дискурсу як виміру, що включає українську лірику та письменницьку критику. 

Поет Іван Лучук переглянув своє молодече розуміння сенсу поезії. Однак для себе ще однозначно не визначився, чи явище відеопоезії і візіопоезії є позитивним, чи негативним фактом в історії літератури.

Як поет і як науковець І. Лучук вважає, що цензура є в будь-якому випадку шкідливим явищем.

Одним із новаторських висновків, до яких приходить науковець І. Лучук у своєму дослідженні, є твердження, що маніфести переважно пишуться в молодому віці.