Міжнародна конференція про український і польський модернізм

Міжнародна конференція про український і польський модернізм
17.10.2021

15 жовтня 2021 р. в гібридному режимі (поєднання стаціонарних виступів у Бялистоку з виступами онлайн в інших містах) відбулася Міжнародна наукова конференція «Польський і український модернізм. Національні варіанти: паралелі й діалоги», яку організували кафедра філологічних досліджень «Схід – Захід» філологічного факультету Університету в Бялистоку (Польща), кафедра полоністики Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України

       До складу організаційного комітету конференції увійшли співголови професор, іноземний член НАН України Ярослав Лавський (Університет у Бялистоку), академіки НАН України Ростислав Радишевський (завідувач кафедри полоністики Київського національного університету імені Тараса Шевченка) і Микола Жулинський (директор Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України), а також члени Євген Нахлік (директор Інституту Івана Франка НАН України), Степан Хороб (професор Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника), Анна Яніцька (професор Університету в Бялистоку), Марія Брацка (професор кафедри полоністики Київського національного університету імені Тараса Шевченка) та ін.

       На відкритті конференції виступили Ярослав Лавський, Ростислав Радишевський, Микола Жулинський, Євген Нахлік та ін.

       Відбулося чотири пленарних засідання. На першому пленарному засіданні доповіді виголосили Микола Жулинський («Василь Стефаник – Станіслав Пшибишевський: діалог культур»), Євген Нахлік («Мотив долі в ранньому українському модернізмі» – на прикладі прози Михайла Яцкова), Ростислав Радишевський («Культурософія Лесі Українки між модернізмом і неоромантизмом») і Степан Хороб («Модерністська драматургія Миколи Куліша»).

       Євген Нахлік головував на третьому пленарному засіданні, на якому з доповідями виступили професор Київського національного університету імені Тараса Шевченка Юрій Ковалів («Модернізм і модернізми. Версія одного парадоксу»), професор з Рівного Віталій Назарець («Теоретичні аспекти дослідження модернізму: стратегія та напрями літературознавчих рецепцій»), доктор філософії з Одеського національного університету ім. Іллі Мечникова Артур Малиновський («Харків як фронтир: від класичного наративу до модерністських інспірацій») і професор Ярослав Лавський («Від міту до геополітики: Україна Зенона Фіша і Леона Василевського»).

       Матеріали конференції планується видати окремою книжкою.

       Світлину для сайту взято із програми конференції.