Науковий семінар «Перехресні стежки»

Науковий семінар «Перехресні стежки»
30.01.2019

29 січня у конференційній залі Інституту Івана Франка НАН України відбувся перший у 2019 році науковий семінар «ПЕРЕХРЕСНІ СТЕЖКИ».


     

        До Інституту завітала Галина ЛЕВЧЕНКО, доктор філологічних наук, професор кафедри українського літературознавства та ком­паративістики Житомирського державного університету імені Івана Франка.

      

       Галина ЛЕВЧЕНКО відома дослідниця творчості Лесі Українки, авторка монографії «Міф проти історії: Семіосфера лірики Лесі Українки» (2013) представила доповідь «САМІ СВОЇ», АБО «L’AMIS DE LA SAINTE POESIE»: ТВОРЧІ Й ОСОБИСТІ КОНТАКТИ ЛЕСІ УКРАЇНКИ ТА ІВАНА ФРАНКА.

      

       Необхідність виходити за рамки схематизму, бажання пізнавати глибинні психологічні спонуки дій і вчинків письменників, шукати «синтезу» етапів спілкування і взаємодіїі двох великих українських митців такі спонуки і критерії  студій дослідниці. Доповідь викликала неабиякий інтерес у слухачів та жваве обговорення.   


     Фото для сайту Олександри САЛІЙ.


          З повним текстом доповіді можна ознайомитися на сайті Інституту Івана Франка, у рубриці «Публікації. Іван Франко у зв'язках із сучасниками» : http://ifnan.gov.ua/publish/1/812/