Міжнародна наукова конференція «Українська філологія: школи, постаті, проблеми», приурочена до 170-річчя заснування кафедри української словесності у Львівському університеті.

Міжнародна наукова конференція «Українська філологія: школи, постаті, проблеми», приурочена до 170-річчя заснування кафедри української словесності у Львівському університеті.
04.10.2018

4–6 жовтня 2018 р. на філологічному факультеті Львівського національного університету імені Івана Франка відбулася Міжнародна наукова конференція «Українська філологія: школи, постаті, проблеми», приурочена до 170-річчя заснування кафедри української словесності у Львівському університеті.

      

       З вітальним словом від імені Інституту Івана Франка НАН України

 виступив директор Євген НАХЛІК, який наголосив, що майже всі науковці, які працювали у створеному 1991 р. Львівському відділенні Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України і які працюють у його наступникові – Інституті Івана Франка, є випускниками української філології Франкового вишу. Промовець відзначив вагомий внесок університетських літературознавців у «Франківську енциклопедію» фундаментальний проект, що його здійснює Інститут Івана Франка, висловив особливу вдячність колегам із кафедри української літератури імені академіка Михайла Возняка за конструктивне й доброзичливе обговорення та підтримку кандидатських і докторських дисертацій, підготованих в установі Інституту Івана Франка : завдяки сприянню кафедри, на спеціалізованій ученій раді Львівського національного університету імені Івана Франка захистили кандидатські дисертації 15 науковців Інституту, один – докторську, а нещодавно обговорено на кафедрі й прийнято до захисту ще одну докторську дисертацію.


       Євген НАХЛІК і завідувач кафедри філології Гуманітарного факультету УКУ Ярослава МЕЛЬНИК керували роботою секції 3 «Франкознавчі студії (Літературознавство)» (4 жовтня, ауд. 305), секретарем була м. н. с. Інституту Івана Франка Олександра САЛІЙ. На цій секції Євген НАХЛІК виступив із доповіддю «Конкуренти на вакантну доцентуру української словесності у Львівському університеті (1894–1895)» (див.: https://zbruc.eu/node/83543),

завідувач відділу франкознавства Інституту Івана Франка Микола ЛЕГКИЙ – з доповіддю «До ґенези сюжетів роману Івана Франка “Петрії і Добощуки”», Олександра САЛІЙ – з доповіддю «Ученик чи опонент? До теми взаємин Кирила Студинського та Івана Франка» (саме на цей день припала знаменна дата – 150-річчя від дня народження К. Студинського).


      






       На другому засіданні секції 3 «Франкознавчі студії (Літературознавство)» у п'ятницю, 5 жовтня, виступила н.с. відділу франкознавства Інституту Івана Франка НАН України  Олена ЛУЦИШИН із доповіддю "Внесок Івана Франка у розвиток філологічної науки". Також на цьому засіданні н. с. відділу франкознавства Інституту Івана Франка НАН України, к. іст. н. Андрій ФРАНКО виголосив доповідь "Іван Франко і мовна комісія НТШ".


      


       У роботі 5 секції, "Література XX–XXI ст.: текст і контекст"  (четвер, 4 жовтня, ауд. 231), брала участь заступник директора Інституту Івана Франка з наукової роботи Алла ШВЕЦЬ. Вона виступила із доповіддю

«"Берегти прикмети нашої питомої вдачі": націоцентризм як світоглядний

імператив Наталії  Кобринської».