Міжнародна наукова конференція «Діалог двох культур»

Міжнародна наукова конференція «Діалог двох культур»
04.09.2018

4–5 вересня 2018 р. в Кременці Тернопільської області на базі місцевого Обласного літературно-меморіального музею Юліуша Словацького за співпраці з Інститутом літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України в Києві, Інститутом Івана Франка НАН України у Львові та іншими установами й організаціями відбулася щорічна Міжнародна наукова конференція «Діалог двох культур»

       Організаторами від Польщі виступили цьогоріч Фундація «Допомога полякам на Сході», Музей Юзефа Пілсудського в Сулеювку та Музей ім. Анни і Ярослава Івашкевичів у Ставиську.

       Учасники традиційно взяли участь в урочистому Богослужінні за душу Ю. Словацького в римо-католицькому костелі св. Станіслава, Єпископа і Мученика, покладаннях квітів до пам’ятника Тарасові Шевченку та на могилу Саломеї Словацької, матері Юліуша.

          

          

                                                                                                                                                                                                              4 вересня директор Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка, академік НАН України

Микола ЖУЛИНСЬКИЙ виступив з промовою під час покладання квітів на могилу Саломеї Словацької і з доповіддю «Український романтизм крізь призму ХІХ століття. Історія української літератури в сучасному прочитанні», директор Інституту Івана Франка, член-кореспондент НАН України

Євген НАХЛІК – із доповіддю «Паралельні поетичні світи Юліуша Словацького і Тараса Шевченка».


       5 вересня відбулася презентація першого тому «Франківської енциклопедії» (2016), про який розповіли науковий редактор тому Євген НАХЛІК і відповідальний секретар тому, старша наукова співробітниця Інституту Івана Франка, канд. філол. наук Оксана НАХЛІК.