29 жовтня 2013 р., у вівторок, відбулося щомісячне засідання наукового семінару "Перехресні стежки"

29 жовтня 2013 р., у вівторок, відбулося щомісячне засідання наукового семінару "Перехресні стежки"
29.10.2013

Доповідач: к. філол. н., зав. науково-дослідного відділу «Музей “Іван Франко і Київ”» Музею видатних діячів української культури Лесі Українки, М. Лисенка, П. Саксаганського, М. Старицького, І. Франка Лариса КАНЕВСЬКА

Тема виступу: «Іван Франко і “Кіевская Старина”: маловідомі аспекти творчої співпраці»


Розмову було присвячено історії творчої співпраці Івана Франка з київським історичним часописом «Кіевская Старина» (1882–1906). Починаючи з 1888 р., на сторінках цього видання з’явилось 35 статей, рецензій, публікацій, заміток і художніх творів письменника (більшість – під псевдонімом «Мирон»). На тлі переважно центрально- та східноукраїнського ареалу залучених авторів І. Франко виявився чи не єдиним автором часопису родом з Галичини, при цьому значно випереджаючи за кількістю публікацій більшість своїх колег по перу з Наддніпрянщини. Чому письменник надавав таку особливу вагу співпраці з київським журналом, чому долучився до нього лише на сьомому році виходу й завдяки кому на сторінках часопису з’явились перші його публікації, – ці та інші пов’язані з ними питання порушила доповідачка.
До певної міри сенсаційним було повідомлення про існування досі не виявленого дослідниками джерела тексту Франкової публікації «Сочинение Иоанна Вишенского», на яке варто звернути увагу упорядникам майбутнього повного зібрання творів письменника. Ішлося також про низку нездійснених проектів митця в журналі «Кіевская Старина»; кілька істотних доповнень та уточнень стосувалися й бібліографії критичної літератури про І. Франка на сторінках київського видання.