22 травня 2013 р. відбулася літературна конференція у смт.Шклі Яворівського району, присвячена постаті Ярослава Гординського (1882–1939)

22 травня 2013 р. відбулася літературна конференція у смт.Шклі Яворівського району, присвячена постаті Ярослава Гординського (1882–1939)
22.05.2013

У чергову річницю перепоховання Тараса Шевченка, у скверику біля Фотогалереї Василя Пилип’юка у Львові було посаджено саджанець Шевченкової верби, що виросла з вербової гілки, яку засланий поет посадив на гарнізонному городі Новопетровського укріплення. У заході разом із засновником галереї Василем Пилип’юком, письменниками Романом Лубківським, Марією Людкевич, Ігорем Ґурґулою та ін. взяли участь директор Інституту Івана Франка НАН України Євген Нахлік та аспірантка Галина Гураль.

 








На фото:
 садиба (колишня плебаня) Гординських, 
приміщення для майбутнього літературно-краєзнавчого музею



З ініціативи Романа Лубківського конференцію в смт. Шклі, присвячену постаті місцевого уродженця, українського літературознавця, письменника, перекладача, історика церкви, педагога Ярослава Гординського, організували райдержадміністрація Яворівського району, районний відділ культури та Шклівська загальноосвітня середня школа І–ІІІ ступенів, у якій і відбувся цей захід. Його метою було започаткувати створення у Шклі місцевого літературно-мистецького краєзнавчого музею – на основі збереженого будинку пароха Антонія Гординського, батька Ярослава Гординського й дідуся українського художника, графіка, мистецтвознавця, поета, перекладача Святослава Гординського (1906–1993). 

Євген Нахлік розповів про наукову спадщину Ярослава Гординського, поінформував про роботу над упорядкуванням до друку його літературознавчих праць, яка виконується в Інституті Івана Франка з ініціативи Романа Лубківського і до якої залучена також Галина Гураль. Стисло схарактеризував Євген Нахлік і постать українського письменника, мовознавця, фольклориста, церковно-освітнього діяча Йосифа Левицького (1801–1860), який свого часу був парохом у Шклі та заявив про себе як один із попередників та сучасників «Руської Трійці», активний діяч національно-культурного пробудження Галицької Русі. 

Для майбутнього музею Євген Нахлік передав низку книжок, виданих в Інституті Івана Франка, а також книжки від голови Шашкевичівської комісії, завідувача відділу Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України Феодосія Стеблія.