Монографія Миколи Легкого ввійшла до короткого списку Міжнародної премії імені Івана Франка

Монографія Миколи Легкого ввійшла до короткого списку Міжнародної премії імені Івана Франка
03.02.2023

Оприлюднено шорт-лист номінантів на Міжнародну премію імені Івана Франка у 2023 році. До трійки найкращих видань увійшла монографія завідувача відділу франкознавства Інституту Івана Франка Миколи Легкого "Проза Івана Франка: поетика, естетика, рецепція в критиці" (Львів, 2021).

Цьогоріч претендентів на здобуття премії було 15, їх оцінювали члени Експертної ради із 6 країн Європи. За результатами добору найвищі бали здобули:

1. Монографія  «За крок до Вічності. Мешканці міст Волині у світлі тестаментів кінця XVI–XVII століть»  кандидатки історичних наук, старшої наукової співробітниці відділу історії України середніх віків та раннього нового часу Інституту історії України НАН України НАТАЛІЇ БІЛОУС.
2. Монографія «Проза Івана Франка: поетика, естетика, рецепція в критиці» доктора філологічних наук, завідувача відділу франкознавства Інституту Івана Франка НАН України МИКОЛИ ЛЕГКОГО.
3. Колективна монографія «Галицько-Волинський літопис: текстологія» за ред. доктора історичних наук, члена-кореспондента НАН України ОЛЕКСІЯ ТОЛОЧКА.

Урочиста церемонія нагородження лауреата у 2023 році за традицією відбудеться в рідному для Івана Франка місті Дрогобич Львівської області в день його уродин – 27 серпня.

За матеріалами сайту Міжнародної премії імені Івана Франка: