Сумна звістка...

Сумна звістка...
16.10.2019

14 жовтня 2019 року відійшов у засвіти Володимир Панченко.
Письменник, літературознавець, критик, засновник і шеф-редактор видання "ЛітАкцент".


       Володимир Панченко народився 2 вересня 1954 року в селі Демидівка Одеської області. Автор низки статей, монографій, підручників на літературну та історичну тематику, доктор філологічних наук, член Національної спілки письменників України, член Українського ПЕН, народний депутат України I скликання. Мав звання заслуженого діяча науки і техніки України.

       У 1995 році став лауреатом премії імені Володимира Винниченка Українського фонду культури, у 1996-му – лауреатом літературної премії «Благовіст», у 1998-му – лауреатом літературної премії імені Олександра Білецького, у 2016-му – лауреатом літературної премії ім. Євгена Маланюка.

       У квітні 2018-го з'явилося повідомлення про хворобу Панченка. Його дружина Людмила збирала кошти на операцію та лікування.

– така коротка біографічна довідка (https://www.ukrinform.ua/rubric-culture/2799584-pomer-ukrainskij-pismennik-i-literaturoznavec-volodimir-pancenko.html)

Багато кажуть спогади про Володимира Панченка на ЛітАкценті –  http://litakcent.com/2019/10/16/volodimir-panchenko-spogadi-pro/.

І залишаються читачам великі літературознавчі зустрічі і мандрівки із пілігримом, за сонячним годинником.

Світла пам'ять...