Презентація електронної книжки Ігоря КОТИКА "Про перетворення тіла на слово: рецензії та статті"

Презентація електронної книжки Ігоря КОТИКА "Про перетворення тіла на слово: рецензії та статті"
20.09.2018

20 вересня 2018 р. у рамках 25 Форуму видавців у Львові (25 BookForum) відбулася презентація електронної книжки Ігоря Котика "Про перетворення тіла на слово: рецензії та статті" (БукРі, 2018).

    

       Захід пройшов у книгарні "Є" (пр.Свободи, 7). Модерувала подію Марія Котик-Чубінська.


      На початку Ігор відповів на запитання, звідки назва і що вона означає. Назву дала перша стаття  "Про перетворення тіла на слово. Інтерпретація поглядів Богдана Задури на те, чим є поезія".

     Збірка Ігоря КОТИКА структурована так, що спочатку вміщено статті про поезію (їх менше, і частина з них раніші – ще від 2008 року), а далі, трохи більше, – статті про прозу (розглянуто видання, що з’явилися після 2011 року). Більшість текстів стосуються української літератури.


      За жанром більшість опублікованих у книжці матеріалів – рецензії. Окремі з них стосуються відразу двох-трьох видань. Трапляються у книжці також оглядові, проблемні і портретні статті. Про одну з проблемних статей – "Про теніс без сітки і лопату, яка керує рукою" – довелося говорити детальніше.       Данило ІЛЬНИЦЬКИЙ мав запитання щодо назви видання: чи тільки про перетворення тіла на слово йдеться у книжці, чи й про зворотній процес: перетворення слова на тіло. На це літературний критик відповів, що принаймні в одній ширшій статті, де мова йде про представлення у літературі подій на Донбасі, є і такий ракурс: література як передбачення того, що сталося у 2014 році і триває досі.


 


     Наприкінці книжки Ігоря КОТИКА "Про перетворення тіла на слово" є низка статей про художні твори, в яких відображено війну на сході України, а також рецензії на окремі документальні видання.      Фото: Леся Салій