Лекція Ігоря Котика про поезію Юрія Тарнавського
23.04.2018
В рамках серії заходів «Поети-новатори», що триває у Бібліотеці на Мулярській, 23 квітня відбулася лекція наукового співробітника Інституту Івана Франка НАН України Ігоря Котика про Юрія Тарнавського – співзасновника і члена Нью-Йоркської групи.
Основну увагу на лекції було присвячено кільком найбільш новаторським збіркам поета: «Життя в місті», «Без Еспанії», «Анкети», «Поезії про ніщо», «Нулі і одиниці».
Серед новаторських рис творчості Тарнавського називалося депоетизацію мови української поезії ХХ ст., розкриття можливостей ірраціональної поетики, різноманітні експерименти зі структурою поетичного твору, синтаксисом, художніми засобами.
За словами лектора, творчість Ю.Тарнавського підводить читачів до висновку, що “верлібр – це не однотипність, а різноманіття, і поезії в прозі – це теж різноманіття, і що поза відомими поетичним формами існують поетичні форми, які нам невідомі, тільки потрібно їх знайти”.
Під час заходу звучали окремі тексти поета, їх зачитували співробітниці Інституту Івана Франка Леся Салій і Марія Котик-Чубінська, поетка і перекладачка Ксеня Чикунова, поет Роман Коржик.
Слухацька аудиторія складалася з письменників, перекладачів, літературознавців.