Коляда з Криворівні

Коляда з Криворівні
16.01.2017

16 січня в Інституті Івана Франка відбулося незабутнє святочне дійство, яке співробітникам подарували легендарні колядники зі славетної Криворівні (Верховинського р-ну Івано-Франківської обл.).

       Духовні провісники Різдва – файні гуцульські легіні та поважні ґазди на чолі із незмінним «Березою» від Бога Василем Зеленчуком – донесли до кожної душі і серця енергетику автентичної гуцульської колядки і дух Карпатських гір. Оригінальне мистецьке виконання з танцювальною ритмікою («плєс»), сугестивний зміст кожного виспіваного слова і віншування, захоплюючий супровід скрипки, щемливі оклики мисливських рогів й перегук колядницьких дзвоників...      
       А ще вразив отой дивовижний людський магнетизм гуцульських колядників, з якими не відчуваєш проминання часу, яких слухаєш – не наслухаєшся, у товаристві яких відчуваєш якусь сакральну опіку і намагаєшся не пропустити жодного слова з їхніх уст.
                       Справжньою зворушливою атракцією стало приміряння гуцульських одностроїв, здавалось, що колорит одягу з його доброю енергією та відкритість щирої гуцульської душі здатні творити диво, яким усі пройнялися та надихнулися. Дякуємо Вам, дорогі гості, за правітцівську традицію, яку Ви несете поміж людей!