Вітаємо співробітників Інституту Івана Франка з присудженням Міжнародної літературної премії імені Григорія Сковороди «Сад божественних пісень»

Вітаємо співробітників Інституту Івана Франка з присудженням Міжнародної літературної премії імені Григорія Сковороди «Сад божественних пісень»
01.12.2016

Серед цьогорічних лауреатів – директор Інституту Івана Франка НАН України, член-кореспондент НАН України Євген Нахлік і старший науковий співробітник Інституту Івана Франка Віктор Неборак.

       Євгенові Казимировичу Нахліку було присуджено премію за наукову книжку «Від преромантизму до постмодернізму» (Львів, 2016). У ній зібрані історико-літературні та літературно-критичні публікації автора за 1983‒2015 рр.: сильветки Григорія Сковороди, Павла Білецького-Носенка, Левка Боровиковського, Віктора Забіли, Олексія Плюща, Богдана Ігоря Антонича, Івана Лучука, Василя Куйбіди, проблемні статті, рецензії на поетичні та прозові книжки Юрія Андруховича, Тараса Антиповича, Юрія Буряка, Світлани Жолоб, Оксани Забужко, Дмитра Іванова, Антона Морговського, Галини Пагутяк, Михайла Слабошпицького, Юрія Щербака, Тетяни Яковенко та інших, на монографію Тараса Пастуха про Київську школу поетів та її оточення. Уміщено передмови та післямови до поетичної збірки Оксани Смерек, поезієзнавчої книжки Івана Лучука, монографій Ігоря Котика та Марії Котик-Чубінської про поезію Юрія Тарнавського, монографії Оксани Мельник про творчість Михайла Яцкова, а також рецензії на історико-літературні книжки Стефана Козака, Василя Івашкова, Леоніда Ушкалова, Богдана Рубчака та інших. Додано статтю про проблеми та перспективи сучасного порівняльного літературознавства, а також деякі нові, раніше не публіковані праці. 
       Медаль і диплом премії вручив Євгенові Нахліку 1 грудня 2016 р. член журі письменник і літературознавець Ігор Павлюк.
       Ще один цьогорічний лауреат Міжнародної літературної премії імені Григорія Сковороди «Сад божественних пісень», знаний письменник, старший науковий співробітник Інституту Івана Франка Віктор Неборак здобув цю почесну відзнаку за книжку «Лексикон А. Г.» (Івано-Франківськ, 2015), в яку увійшли його статті, есеї та інтерв’ю післяпомаранчевого часу.
Детальніше про це див.:
http://bukvoid.com.ua/events/premii/2016/08/18/184144.html