Інститут Івана Франка НАН України підтримує загальнонаціональний мирний протест і вимоги учасників Євромайдану 1 грудня 2013 року

Інститут Івана Франка НАН України підтримує загальнонаціональний мирний протест і вимоги учасників Євромайдану 1 грудня 2013 року
02.12.2013

ЗАЯВА трудового колективу Інституту Івана Франка НАН України:
Ми сприймаємо нинішні події як загальнонаціональний революційний клич та важливий історичний шанс творити нову Україну.

Криваві безчинства влади, за наказом якої здійснено злочинну розправу над юним цвітом українського народу, сьогодні збурили всю націю, не залишивши байдужими жодного свідомого українця та всю світову спільноту. Світлі, а головне мирні, проєвропейські помисли українського студентства наразились на жорстокий фізичний напад «беркутівського» чобота та кийка. Цинізм відданих і виконаних наказів та дій загострюється тим фактом, що беззбройні юнаки й дівчата стояли в центрі столиці України під Монументом Незалежності та співали національний гімн.

Рішуче засуджуємо вчинений безвідповідальною владою кривавий розгін мирного протесту молоді на Євромайдані в Києві у ніч проти 30 листопада 2013 року. Вимагаємо об’єктивного розслідування і покарання осіб, які віддали злочинні вказівки й накази і здійснили брутальну ліквідацію ненасильницької акції. Також вимагаємо встановлення і покарання провокаторів, які дискредитували мирний протест громадян біля Адміністрації Президента 1 грудня 2013 року. Закликаємо громадськість зібрати та якнайширше оприлюднити максимум матеріалів про поранених, скалічених і зниклих безвісти студентів у криваву ніч 30 листопада, а також свідчення учасників та очевидців тих нелюдських подій.

Ганебно провалені й зраджені на Вільнюському саміті європейські інтенції та очікування української спільноти стали ферментом народної непокори, а криваві побоїща на Євромайдані мобілізували до мирного протистояння з владою цілу Україну. Ми сприймаємо нинішні події як загальнонаціональний революційний клич та важливий історичний шанс творити нову Україну. Закликаємо усіх співвітчизників до злагодженого координованого проведення загальнонаціональної мирної акції непокори, підтримуємо й вітаємо активну громадянську позицію української молоді та дух всенародної єдності й державницької консолідації.

Підтримуємо загальнонаціональний мирний протест і вимоги учасників Євромайдану 1 грудня 2013 року.

Прийнято на зборах трудового колективу 
Інституту Івана Франка НАН України 
2 грудня 2013 року