Вітаємо Ігоря Медведя з виходом у світ франкознавчої монографії!

Вітаємо Ігоря Медведя з виходом у світ франкознавчої монографії!
23.08.2023

Нещодавно у видавництві Українського католицького університету вийшла друком об’ємиста новаторська монографія нашого колеги Ігоря Медведя «Пророк чи єретик? Релігійний світогляд Івана Франка та його взаємини з духовенством» (423, [1] с. + 16 іл.).

    Основою для неї стала кандидатська дисертація «Характер та еволюція релігійних поглядів Івана Франка: на прикладі ставлення до Греко-Католицької Церкви» (спеціальність 07.00.01 – історія України), написана під керівництвом Ярослава Грицака й захищена 2017 р.

    Далекого 2012 р. Ярослав Грицак рекомендував для вступу до аспірантури Інституту Івана Франка, створеного рік перед тим, свого випускника з Українського католицького університету Ігоря Медведя. Оскільки в Інституті Івана Франка була відкрита аспірантура на філологічні (літературознавчі), а не на історичні спеціальності, було домовлено із сектором підготовки наукових кадрів НАН України й тодішнім директором Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України Миколою Литвином, що в тому інституті буде виділено одне місце в цільову аспірантуру, щоб підготувати франкознавця-історика для Інституту Івана Франка. Так Ігор Медвідь вступив до цільової аспірантури Інституту українознавства й після її закінчення працював в Інституті Івана Франка молодшим науковим співробітником від 1 листопада 2015 р. до кінця грудня 2016 р.

    На жаль, 2016 р. інститут недоотримав бюджетного фінансування й не міг забезпечити молодому науковцеві більш ніж пів ставки. Від початку 2017 р. Ігор Медвідь перейшов на основну роботу в Український католицький університет, а відтак – у Львівський національний літературно-меморіальний музей Івана Франка, де нині працює заступником директора з наукової роботи.

    Тож логічно, що монографію рекомендували до друку вчені ради Інституту Івана Франка (рецензентка Алла Швець), Українського католицького університету (рецензентка Ярослава Мельник), Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича (рецензентка Ірина Орлевич) і науково-методична рада Львівського національного літературно-меморіального музею Івана Франка і що книжка вийшла під грифом цих установ. «Передмову» написав Ярослав Грицак.

    10 серпня 2023 р. Ігор Медвідь завітав до Інституту Івана Франка НАН України і з авторських примірників подарував кілька для науковців інституту, а також для гостя інституту – декана факультету української та іноземної філології Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка Петра Мацьківа. У теплій товариській атмосфері відбулася невимушена й цікава розмова на різні наукові теми, передусім, звичайно, франкознавчі.

    Тішимося, що Інститут Івана Франка причетний до наукового становлення Ігоря Медведя, і щиро бажаємо талановитому й перспективному франкознавцеві дальшого професійного розвитку, нових успіхів у дослідницькій, викладацькій і музейній роботі, а книжці – широкого розголосу, активного освоєння і гідного поцінування серед читачів!

    І, звісно, сподіваємося на дальшу плідну співпрацю!

    Медвідь І. Пророк чи єретик? Релігійний світогляд Івана Франка та його взаємини з духовенством / Ігор Медвідь ; «Передмова» Ярослава Грицака ; Укр. католицький ун-т ; Львів. нац. літ.-меморіальний музей Івана Франка ; Ін-т Івана Франка НАН України ; Ін-т українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України. Львів : Вид-во Українського католицького університету, 2023. 423, [1] с. + 16 іл.