Від преромантизму до постмодернізму

Від преромантизму до постмодернізму
09.03.2016

Нахлік Є. Від преромантизму до постмодернізму : Сильветки письменників. Літературно-критичні статті та рецензії. Екскурси до класики. Теоретико-компаративістичний уступ / Євген Нахлік. ‒ Львів, 2016. ‒ 406 с. ‒ (Серія «Літературна критика й есеїстика» ; вип. 4).

       У книзі зібрано історико-літературні та літературно-критичні публікації 1983‒2015 рр. відомого літературознавця Євгена Нахліка: сильветки Григорія Сковороди, Павла Білецького-Носенка, Левка Боровиковського, Віктора Забіли, Олексія Плюща, Богдана Ігоря Антонича, Івана Лучука, Василя Куйбіди, проблемні статті, рецензії на поетичні та прозові книжки Юрія Андруховича, Тараса Антиповича, Юрія Буряка, Світлани Жолоб, Оксани Забужко, Дмитра Іванова, Антона Морговського, Галини Пагутяк, Михайла Слабошпицького, Юрія Щербака, Тетяни Яковенко та інших, на монографію Тараса Пастуха про Київську школу поетів та її оточення. Уміщено передмови та післямови до поетичної збірки Оксани Смерек, поезієзнавчої книжки Івана Лучука, монографій Ігоря Котика та Марії Котик-Чубінської про поезію Юрія Тарнавського, монографії Оксани Мельник про творчість Михайла Яцкова, а також рецензії на історико-літературні книжки Стефана Козака, Василя Івашкова, Леоніда Ушкалова, Богдана Рубчака та інших. Додано статтю про проблеми та перспективи сучасного порівняльного літературознавства, а також деякі нові, раніше не публіковані праці.
       Для літераторів, літературознавців, викладачів і студентів-філологів, усіх, хто цікавиться розвитком українського письменства від Г. Сковороди до сучасності.