Про взаємини І. Франка та Осипа Маковея

Про взаємини І. Франка та Осипа Маковея
22.02.2007

Semper magister et simper tiro: Іван Франко та Осип Маковей / Упорядкування, передмова, коментарі та пояснення слів Н. Тихолоз; Відп. та літ. ред. Є. Нахлік. – Львів, 2007. – 172 с. [У надзаг.: Національна академія наук України. Львівське відділення Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка. Серія «Літературні пам’ятки». Вип. 6].


У книжці зібрано мемуарну, епістолярну, літературно-критичну та полемічно-публіцистичну франкіану українського письменника, критика, історика літератури, перекладача, фольклориста та журналіста Осипа Маковея. Щоденникові записи та листи, які за автографами публікуються вперше, а також малоприступні сьогоднішньому читачеві статті, що подаються за першодруками в західноукраїнській періодиці кінця XIX ст. (часописах «Зоря», «Буковина», «Літературно-науковий вістник»), стереоскопічно репрезентують тяглу й плідну історію взаємин Осипа Маковея та Івана Франка. Ці матеріали дають змогу не тільки придивитися ближче стосункам двох митців, немовби прислухатися до їхніх розмов та прогулятися стежками їхніх спільних мандрівок, а й поринути в атмосферу літературно-мистецького та громадсько-політичного життя Галичини й Буковини другої половини XIX ст.

Видання адресоване філологам, історикам, викладачам та студентам-гуманітаріям, учителям-словесникам, усім, хто цікавиться творчістю Осипа Маковея та Івана Франка й історією українського письменства та культури загалом.