«Поезії дивнії чари».Франкознавчі та інші студії

«Поезії дивнії чари».Франкознавчі та інші студії
03.07.2020

«Поезії дивнії чари». Франкознавчі та інші студії / НАН України. Інститут Івана Франка ; [відповід. ред. А. Швець ; наук. ред.: К. Дронь, І. Котик, М. Лапій ; передмова А Швець ; редкол.: Є. Нахлік (гол.) та ін.]. – Львів, 2020. – 392 с. – (Серія «Літературознавчі студії»)

 
       До збірника увійшли літературознавчі статті, присвячені в основному осмисленню поезії Івана Франка, сучасні франкознавчі дослідження поетики та інтерпретації його прозових творів, а також статті з царини біографістики, в яких розглянуто Франкові життєтворчі взаємини зі сучасниками. У низці запропонованих наукових студій йдеться про віршотворення інших поетів та рецепцію сучасної української поезії. 
       Зміст збірника формують матеріали двох літературознавчих конференцій – четвертого і п'ятого франкознавчих пленерів, які відбулися влітку 2018–2019 років на Гуцульщині в с. Криворівні Верховинськoго р-ну Івано-Франківської обл. Структурно збірник складається з п'ятьох розділів: «Осягнення Франкового поетичного слова»; «Інтерпретація Франкової прози»; «Життєтворчі контакти Івана Франка»; «Рецептивні виміри української поезії» та «Рецензія».
       Для літературознавців, істориків, культурологів та широкого кола читачів