"Франківська енциклопедія"

"Франківська енциклопедія"
12.12.2016

Франківська енциклопедія: у 7 т. / редкол.: М. Жулинський, Є. Нахлік, А. Швець та ін. ; Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України, Інститут Івана Франка НАН України. – Львів: Світ. – Т. 1: А–Ж / наук. ред. і упоряд. Є. Нахлік ; передмова М. Жулинський, Є. Нахлік. – 2016. – 680 с.

       Подаються статті про письменників, літературознавців, фольклористів, мовознавців – од зачинателів нової української літератури до тих, хто потрапив у поле зору І. Франка. Висвітлюються прижиттєві зв’язки І. Франка з ними, його відгуки та роздуми про попередників і сучасників, а також спогади, дослідження та висловлювання про І. Франка.
       За підсумками року : Інтерв’ю з президентом НАН України академіком Б. Є. Патоном / Розмову вела Сніжана Мазуренко // Вісник Національної академії наук України. – 2017. – № 1. – С. 3–12; Те саме: // Національна академія наук України. – Режим доступу: http://www.nas.gov.ua/text/pdfNews/academician_Paton_interview_VisnykNAN_2017_1.pdf. 23.01.2017.
       С. 5: «2016 року виповнилося 160 років від дня народження та 100 років від дня смерті ще однієї знакової для України особистості — письменника, публіциста, мислителя, громадського й політичного діяча Івана Франка. З цієї нагоди літературознавці нашої Академії підготували та видали перший том семитомної “Франківської енциклопедії”. Хочу зауважити, що це — друга після “Шевченківської енциклопедії” персональна літературна енциклопедія в Україні. Можна впевнено стверджувати, що це фундаментальне видання стане вагомим внеском не лише у вітчизняне, а й у світове літературознавство».


       10 літературних подій сезону ‘2016. Версія «Української літературної газети» // Українська літературна газета. – Режим доступу: http://litgazeta.com.ua/articles/10-literaturnyh-podij-sezonu-2016-versiya-ukrayinskoyi-literaturnoyi-gazety/. Січень 23, 2017.
       Євген Баран у десятці найкращих і найрезонансніших, на його погляд, українських книжок, які виходили 2016 р., на перше місце поставив перший том «Франківської енциклопедії», зазначивши в короткому коментарі: «“Франківська енциклопедія”, перший том якої вийшов, для мене поза конкурсом. Це гідне завершення Року Івана Франка».