2020 рік

 1. За підсумками Всеукраїнського рейтингу «Книжка року-2019» монографія Євгена НАХЛІКА «Віражі Франкового духу. Світогляд. Ідеологія. Література» (НАН України. Інститут Івана Франка. Київ : Наукова думка, 2019. 639 с., іл. Проект «Наукова книга») увійшла до короткого списку із семи найрейтинговіших книжок у підномінації «Літературознавство / критика» номінації «Хрестоматія». У цій підномінації номінувалося 34 видання. Див.: Всеукраїнський рейтинг «Книжка року». Номінація «Хрестоматія» / Ред. сторінки Костянтин Родик // Україна молода. 2020. № 9. 28 січ. С. 13. Ілюстровані списки: https://www.facebook.com/pg/knyzhkaroku/posts/.
 2. Олександра САЛІЙ здобула премію НАН України для молодих учених за наукову монографію «Сей край невичерпаної красоти»: гуцульський текст в українській художній прозі кінця XIX – початку XX століття : монографія / Олександра Салій ; [наук. ред. Микола Легкий] ; НАН України. Інститут Івана Франка. Київ : Наукова думка, 2018. 325 с. Проект «Наукова книга» (Молоді вчені) (Постанова Президії НАН України № 48 від 12.02.2020 р.
 3. Монографія Євгена НАХЛІКА «Віражі Франкового духу: Світогляд. Ідеологія. Література» ввійшла до трійки номінантів Міжнародної премії імені Івана Франка 2020 (див.: URL: https://frankoprize.com.ua/index.php/uk/. Розміщено: 07.05.2020).
 4. За підсумками III Всеукраїнського бібліотечного «Біографічного рейтингу», що його проводить Інститут біографічних досліджень Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського, у номінації «Життєпис» за 2019 р. Дипломом 1-го ступеня відзначено монографію Євгенна НАХЛІКА «Віражі Франкового духу: Світогляд. Ідеологія. Література». Лауреатів оголошено 16 травня 2020 р. до світового Дня біографа (Biographer’s Day). Див.: Відомі лауреати III Всеукраїнського бібліотечного «Біографічного рейтингу» // Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського. URL: http://nbuv.gov.ua/node/5205. Розміщено 16 травня 2020 р.
 5. Євген НАХЛІК нагороджений Дипломом Львівської обласної державної адміністрації та Львівської обласної ради «за значні досягнення в галузі науки, які сприяють соціально-економічним перетворенням у регіоні й утверджують високий авторитет науковців Львівщини в Україні та світі» (вручено 16 листопада 2020 р. у Будинку вчених).

 

2019 рік

 1. Наукова монографія ШВЕЦЬ Алли Іванівни «Жінка з хистом Аріадни: Життєвий світ Наталії Кобринської в генераційному, світоглядному і творчому вимірах» (Львів : Інститут Івана Франка, 752 с.) здобула перемогу Всеукраїнського рейтингу «Книжка року 2018» у номінації ХРЕСТОМАТІЯ «Літературознавство / критика».
 2. Наукова монографія ШВЕЦЬ Алли Іванівни «Жінка з хистом Аріадни : Життєвий світ Наталії Кобринської в генераційному, світоглядному і творчому вимірах» – переможець конкурсу на краще книжкове видання НАН України, у номінації «Монографічні видання. Суспільно-гуманітарний напрям».
 3. ШВЕЦЬ Аллу Іванівну нагороджено Дипломом учасника топ-10 Всеукраїнського бібліотечного «Біографічного рейтингу – 2018» за наукову монографію «Жінка з хистом Аріадни : Життєвий світ Наталії Кобринської в генераційному, світоглядному і творчому вимірах» (відзнака у номінації «Життєпис»).
 4. ШВЕЦЬ Аллу Іванівну нагороджено Почесною грамотою Верховної Ради України – За вагомий особистий внесок у розвиток жіночого руху в Україні, активну просвітницьку і громадську діяльність, багаторічну сумлінну працю та високий професіоналізм (розпорядження Голови Верховної Ради України Андрія ПАРУБІЯ від 31 липня 2019 року).
 5. ШВЕЦЬ Аллу Іванівну нагороджено Почесною Грамотою Львівської облдержадміністрації (2019).
 6. ШВЕЦЬ Алла Іванівна отримала Подяку міського голови міста Львова (2019).
 7. НАХЛІКА Євгена Казимировича, дійсного члена НТШ, на загальних звітних зборах Наукового товариства ім. Шевченка в Україні відзначено «Подякою Західного наукового центру НАН України і МОН України за активну громадську науково-організаційну і просвітницьку діяльність для підвищення ролі науки у розвитку держави та з нагоди 30-річчя відновлення НТШ в Україні» (7 грудня 2019 р., конференц-зал «Львівської Політехніки»).
 8. Наукову монографію ШВЕЦЬ Алли Іванівни «Жінка з хистом Аріадни : Життєвий світ Наталії Кобринської в генераційному, світоглядному і творчому вимірах» (Львів, 2018 р.) відзначено Обласною премією в галузі культури, літератури, мистецтва, журналістики та архітектури у номінації «Літературознавство, сучасна літературна критика та переклади – імені Михайла Возняка» (13 грудня 2019 р.). Церемонія нагородження лауреатів Обласної премії у галузі культури, літератури і журналістики відбулася 26 грудня у Дзеркальній залі Львівської Національної Опери. 
 9. За результатами першого півріччя 2019 р. збірник літературознавчих статей, рецензій Котика Ігоря «Про перетворення тіла на слово : рецензії та статті» (відп. за вип. Євген Нахлік ; НАН України. Інститут Івана Франка. Львів, 2019. 400 с. (Серія «Літературна критика й есеїстика». Вип. 6) здобув лідерство Всеукраїнського рейтингу «Книжка року» у номінації «Хрестоматія» підномінації «Літературознавство / критика» (газета «Україна молода». № 81 [5538]. 2019. С. 11).
 10. За результатами Всеукраїнського рейтингу «Книжка року» 2019 р. наукова монографія Нахліка Є. «Віражі Франкового духу : Світогляд. Ідеологія. Література»  (Національна академія наук України, Інститут Івана Франка. Київ : Наукова думка, 2019. 638 (1) с. : 16 с. іл. (Проект «Наукова книга»)) увійшла до короткого списку номінації «Хрестоматія» підномінації «Літературознавство / критика».

2018 рік


 1. НАХЛІКА Євгена Казимировича, дійсного члена НТШ, на урочистій академії з нагоди 145-річчя Наукового товариства імені Шевченка, що відбулася в актовій залі Львівського національного університету імені Івана Франка 13 жовтня 2018 р., за активну участь у діяльності товариства та з нагоди його 145-річчя міський голова Львова Андрій Садовий відзначив Подякою від громади міста Львова.
 2. МАЗЕПУ Марію Ярославівну на урочистій академії з нагоди 145-річчя Наукового товариства імені Шевченка (ЛНУ імені Івана Франка, 13 жовтня 2018 р.) відзначено подякою Президії Наукового товариства імені Шевченка.
 3. НАХЛІКА Євгена Казимировича як члена-кореспондента Національної академії наук України постановою Президії НАН України від 17 жовтня 2018 р. нагороджено Пам’ятною відзнакою на честь 100-річчя Національної академії наук України.
 4. ШВЕЦЬ Аллу Іванівну нагороджено Пам’ятною відзнакою на честь 100-річчя Національної академії наук України.
 5. НАХЛІК Оксану Мирославівну нагороджено Подякою від громади міста Львова за внесок в українську науку (вручив міський голова Львова Андрій Садовий).
 6. ЛЕГКОГО Миколу Зіновійовича нагороджено Ювілейною почесною грамотою – «за досягнення у вирішенні найважливіших наукових і науково-технічних проблем, впровадженні розробок у народне господарство та практику соціально-культурного будівництва, у підготовці і вихованні кадрів, активну участь у громадському житті та самовіддану сумлінну працю».
 7. ЛУЦИШИН Олену Богданівну нагороджено Ювілейною почесною грамотою – «за досягнення у вирішенні найважливіших наукових і науково-технічних проблем, впровадженні розробок у народне господарство та практику соціально-культурного будівництва, у підготовці і вихованні кадрів, активну участь у громадському житті та самовіддану сумлінну працю».
 8. ЛУЧУКА Івана Володимировича нагороджено Ювілейною почесною грамотою – «за досягнення у вирішенні найважливіших наукових і науково-технічних проблем, впровадженні розробок у народне господарство та практику соціально-культурного будівництва, у підготовці і вихованні кадрів, активну участь у громадському житті та самовіддану сумлінну працю».
 9. НАХЛІК Оксану Мирославівну нагороджено Ювілейною почесною грамотою – «за досягнення у вирішенні найважливіших наукових і науково-технічних проблем, впровадженні розробок у народне господарство та практику соціально-культурного будівництва, у підготовці і вихованні кадрів, активну участь у громадському житті та самовіддану сумлінну працю».
 10. КОТИКА Ігоря Володимировича нагороджено Грамотою Західного наукового центру НАН України і МОН України – «за вагомі особисті досягнення у науковій і науково-організаційній роботі та з нагоди Дня науки».
 11. КОТИК-ЧУБІНСЬКУ Марію Степанівну нагороджено Грамотою Західного наукового центру НАН України і МОН України – «за вагомі досягнення у науковій і науково-організаційній роботі та з нагоди 100-річчя Національної академії наук України».
 12. ЛАПІЙ Марію Михайлівну нагороджено Грамотою Західного наукового центру НАН України і МОН України – «за вагомі досягнення у науковій і науково-організаційній роботі та з нагоди 100-річчя Національної академії наук України».
 13. ЛУЦИШИН Олену Богданівну нагороджено Грамотою Західного наукового центру НАН України і МОН України – «за вагомі досягнення у науковій і науково-організаційній роботі та з нагоди 100-річчя Національної академії наук України».МЕЛЬНИК Оксану Олегівну нагороджено Грамотою Західного наукового центру НАН України і МОН України – «за вагомі досягнення у науковій і науково-організаційній роботі та з нагоди 100-річчя Національної академії наук України».
 14. ФРАНКА Андрія Дмитровича нагороджено Грамотою Західного наукового центру НАН України і МОН України – «за вагомі досягнення у науковій і науково-організаційній роботі та з нагоди 100-річчя Національної академії наук України».
 15. НАХЛІКУ Євгену Казимировичу Президент ГО «Форум видавців» Олександра КОВАЛЬ висловила Подяку «За підтримку та піклування про популяризацію української книги і української мови, залучення до читання чудових людей від 2 до 102».
 16. ЛАПІЙ Марія Михайлівна стала Лауреатом премії Львівської обласної державної адміністрації та обласної ради талановитим молодим ученим і дослідникам. Нагородження відбулось 8 листоп. 2018 р.
 17.  За підсумками XIX Всеукраїнського рейтингу «Книжка року 2017» перше місце у підномінації «Життєписи» номінації «Хрестоматія», і, в підсумку, перемогу у номінації «Хрестоматія» здобула колективна праця співробітників Інституту Івана Франка НАН України «ФРАНКІВСЬКА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ» (Т. 1 : А – Ж / науковий редактор і упорядник Євген Нахлік ; передмова М. Жулинський, Є. Нахлік. 2016. – 680 с. Див.: ХІХ Всеукраїнський рейтинг «Книжка року’2017» / Ред. сторінки Костянтин Родик // Україна молода. – 2018. – № 21. – 21 лют. – С. 13; ХІХ Всеукраїнський рейтинг «Книжка року’2017». Хрестоматія / Ред. сторінки Костянтин Родик // Україна молода. 2018. № 34. 27 берез. С. 13; http://www.chytomo.com/news/vidomi-peremozhci-knizhki-roku-2017; https://gazeta.ua/articles/culture/_nazvali-peremozhciv-premiyi-knizhka-roku2017/821227; http://www.nrcu.gov.ua/news.html?newsID=71245; http://bukvoid.com.ua/events/raityng/2018/02/20/121033.html; http://www.nas.gov.ua/UA/Messages/news/Pages/View.aspx?MessageID=3790.
 18. Наукову монографію Микитюка В. Педагогічні концепти Івана Франка (теорія та методика навчання літератури) / Володимир Микитюк ; рецензенти: Г. Токмань, Є. Нахлік, М. Гнатюк, О. Квас; Міністерство освіти і науки України ; Львівський національний університет імені Івана Франка ; Кафедра української літератури імені академіка Михайла Возняка ; ІНСТИТУТ ІВАНА ФРАНКА НАН УКРАЇНИ. – Л. : ЛНУ імені Івана Франка, 2017. – 408 с.
  було відзначено Обласною премією в галузі культури, літератури, мистецтва, журналістики та архітектури у номінації «Літературознавство, сучасна літературна критика та переклади – імені Михайла Возняка» (10 грудня 2018 р.).
   

2017 рік

 1. НАХЛІКА Євгена Казимировича обрано дійсним членом Наукового товариства ім. Шевченка (Літературознавча комісія).
 2. ФРАНКА Андрія Дмитровича обрано членом Наукового товариства ім. Шевченка (Етнографічна комісія).
 3. Лауреатом премії Національної академії наук України для молодих учених за 2017 рік стала ЛАПІЙ Марія Михайлівна за наукову монографію: Психологічний пейзаж у прозі Івана Франка та “Молодої Музи” : Семантика й поетика / Марія Лапій ; [наук. ред. Євген Нахлік] ; НАН України. Інститут Івана Франка. – К. : Наукова думка, 2016. – 275 с. – Проект «Наукова книга» (Молоді вчені).
 4. Щорічну премію Львівської обласної державної адміністрації та Львівської обласної ради для молодих учених присуджено молодшому науковому співробітнику відділу франкознавства Інституту Івана Франка НАН України САЛІЙ Олександрі Романівні.

2016 рік

 1. Указом Президента України № 217/2016 «Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня науки» «за вагомий особистий внесок у розвиток вітчизняної науки, зміцнення науково-технічного потенціалу України, багаторічну сумлінну працю та високий професіоналізм» Євгену Казимировичу НАХЛІКУ присвоєно почесне звання «Заслужений діяч науки і техніки України».
 2. За підсумками цьогорічного конкурсу Львівської міської ради та міськвиконкому на фінансову підтримку україномовних книжкових видань львівських видавництв за 2015 р., у номінації «наукова література» перше місце здобула книжка НАХЛІКА Євгена Казимировича «Перелицьований світ Івана Котляревського: текст – інтертекст – контекст» (НАН України. ДУ «Інститут Івана Франка». – Львів 2015. – 543 с.). Завдяки цьому Інститут Івана Франка як установа, що видала книжку, отримав грошову винагороду від міста.
 3. Лауреатом Міжнародної літературної премії імені Григорія Сковороди «Сад божественних пісень» за 2016 рік став Євген Казимирович НАХЛІК за наукову книжку «Від преромантизму до постмодернізму» (Львів, 2016).
 4. Євген Казимирович НАХЛІК став номінантом Міжнародної премії імені Івана Франка у 2016 році.
 5. Лауреатом Міжнародної літературної премії імені Григорія Сковороди «Сад божественних пісень» за 2016 рік став Віктор Володимирович НЕБОРАК за наукову книжку статей, есеїв та інтерв’ю «Лексикон А. Г.» (Івано-Франківськ, 2015).
 6. З нагоди відзначення професійного свята – Дня науки 20 травня 2016 р. наукового співробітника відділу франкознавства Інституту Івана Франка НАН України ФРАНКА Андрія Дмитровича нагороджено Почесною грамотою Львівської обласної державної адміністрації «за багаторічну плідну працю, вагомий особистий внесок у розвиток науки і науково-організаційну роботу».
 7. Щорічну премію Львівської обласної державної адміністрації та Львівської обласної ради для молодих учених присуджено молодшому науковому співробітнику відділу франкознавства Інституту Івана Франка НАН України ВОРОК Христині Богданівні .
 8. Книжка «Франко від А до Я» (Тексти: Богдан Сергійович ТИХОЛОЗ, Наталя Богданівна ТИХОЛОЗ; графічне опрацювання – Творча майстерня Аґрафка: Романа Романишин, Андрій Лесів; Львів: Видавництво Старого Лева, 2016) посіла перше місце в рейтингу найкращих книг 23 «Форуму видавців у Львові» (2016), перше місце в номінації «Дитяче свято» за підсумками XVІІІ Всеукраїнського рейтинґу «Книжка року ’2016», перше місце у номінації «Пізнавальна книжка року» (проект підтримки дитячого читання «BaraBooka. Простір української дитячої книги») і здобула Ґран-прі Міжнародного фестивалю «Запорізька книжкова толока» (2016).

2015 рік

 1. 4–6 березня 2015 р. на Загальних зборах Відділення літератури, мови та мистецтвознавства НАН України і Загальних зборах Національної академії наук України  директора Інституту Івана Франка НАХЛІКА Євгена Казимировича обрано членом-кореспондентом НАН України по Відділенню літератури, мови та мистецтвознавства зі спеціальності «Українська література».

 2. Львівську обласну премію в галузі культури, літератури, мистецтва, журналістики та архітектури у номінації «Літературознавство, сучасна літературна критика та переклади»  ‒ імені Михайла Возняка здобув НАХЛІК Євген Казимирович за книгу «“І мертвим, і живим, і ненарожденним”, і самому собі: Шевченкове ословлення минулого, сучасного й майбутнього та власної екзистенції» (Львів, 2014).

 3. За підсумками конкурсу Львівської міської ради та міськвиконкому на фінансову підтримку україномовних книжкових видань львівських видавництв за 2014 р., у номінації «наукова література» перше місце здобула книжка НАХЛІКА Євгена Казимировича «І мертвим, і живим, і ненарожденним», і самому собі: Шевченкове ословлення минулого, сучасного й майбутнього та власної екзистенції».

 4. За рішенням журі Полтавської обласної премії імені І. П. Котляревського, лауреатом у 2015 році в номінації «Подія року» став НАХЛІК Євген Казимирович за монографію «Перелицьований світ Івана Котляревського: текст-інтертекст-контекст» (Львів, 2015).

 5. За підсумками першого півріччя ХVІІ Всеукраїнського рейтинґу «Книжка року’2015» монографія НАХЛІКА Євгена Казимировича «Перелицьований світ Івана Котляревського: текст – інтертекст – контекст» (Львів, 2015) увійшла до списку семи найцікавіших книжок у підномінації «Літературознавство / критика» номінації «Хрестоматія».
 6. Старший науковий співробітник відділу літературного процесу в Західній Україні та компаративістики Інституту Івана Франка, д. філол. н. ЛУЧУК Іван Володимирович здобув літературну премію в галузі критики ім. О. І. Білецького за цикл статей критичного аналізу сучасного львівського письменства.
 7. З нагоди відзначення професійного свята – Дня науки 15 травня 2015 р. старшого наукового співробітника відділу літературного процесу в Західній Україні та компаративістики Інституту Івана Франка НАН України НЕБОРАКА Віктора Володимировича було нагороджено грамотою Західного наукового центру НАН України і МОН України «за вагомі досягнення в науковій і науково-організаційній роботі».
 8. Премію Львівської обласної державної адміністрації та Львівської обласної ради для відомих учених отримала заступник директора з наукової роботи Інституту Івана Франка НАН України, кандидат філологічних наук, старший науковий співробітник ШВЕЦЬ Алла Іванівна.
 9. Щорічну премію Львівської обласної державної адміністрації та Львівської обласної ради для молодих учених присуджено в. о. вченого секретаря Інституту Івана Франка НАН України, молодшому науковому співробітнику відділу літературного процесу в Західній Україні та компаративістики ЛИШАК Галині Йосифівні.

2014 рік

 1. Молодший науковий співробітник відділу франкознавства, к. філол. н. ДРОНЬ Катерина Іванівна здобула премію Верховної Ради України найталановитішим молодим ученим в галузі фундаментальних і прикладних досліджень та науково-технічних розробок за наукову монографію «Міфологізм у прозі Івана Франка (імагологічний аспект)» (К., 2013) (Постанова Верховної ради України № 690-VIII від 15 вересня 2015 р.).

 2. Старший науковий співробітник, доктор філологічних наук Іван Володимирович ЛУЧУК отримав Грамоту від Департаменту з питань освіти і науки Львівської облдержадміністрації.

 3. Заступник директора з наукової роботи, старший науковий співробітник, кандидат філологічних наук   Алла Іванівна ШВЕЦЬ отримала Почесну Грамоту Західного наукового центру НАН України і МОН України «за вагомий внесок у розвиток науки і освіти».

 4. Старший науковий співробітник, кандидат філологічних наук   ЛУЦИШИН Олена Богданівна отримала Грамоту Західного наукового центру НАН України і МОН України «за вагомі досягнення в науковій і науково-організаційній роботі».

 5. Львівська обласна державна адміністрація та Львівська обласна рада  відзначила дипломом для талановитих молодих учених і спеціалістів за значні досягнення в галузі науки, які сприяють подальшому розвитку соціально-економічних перетворень у регіоні й утверджують високий авторитет науковців Львівщини в Україні та світі молодшого наукового співробітника відділу франкознавства ДЕРЕВ’ЯНУ Мирославу Володимирівну.

2013 рік

 1. Лауреатом літературної премії імені Романа Федоріва за найкращі літературно-критичні публікації у 2012 р. на сторінках часопису "Дзвін" став поет, критик, старший науковий співробітник Інституту Івана Франка НАН України, кандидат філологічних наук Іван Володимирович ЛУЧУК.
 2. Завідувач відділу франкознавства, старший науковий співробітник, кандидат філологічних наук Микола Зіновійович ЛЕГКИЙ отримав Грамоту від Департаменту з питань освіти, сім'ї та молоді Львівської облдержадміністрації "за вагомі досягнення у науковій і науково-організаційній роботі".
 3. Старший науковий співробітник, кандидат філологічних наук  Іван Володимирович ЛУЧУК отримав Грамоту Західного наукового центру НАН України і МОН України "за вагомий внесок у розвиток науки і освіти". 
 4. Львівська обласна державна адміністрація та Львівська обласна рада  відзначила дипломом для талановитих молодих учених і спеціалістів за значні досягнення в галузі науки, які сприяють подальшому розвитку соціально-економічних перетворень у регіоні й утверджують високий авторитет науковців Львівщини в Україні та світі молодшого наукового співробітника відділу літературного процесу та компаративістики ЛАПІЙ Марію Михайлівну.
 5. Обласну премію в галузі культури, літератури, мистецтва, журналістики та архітектури у номінації "Літературознавство, сучасна літературна критика та переклади"  - імені Михайла Возняка отримав старший науковий співробітник Інституту Івана Франка НАН України, доктор філологічних наук ЛУЧУК Іван Володимирович - за такі книжки: наукову монографію «Мистецтво поетичне в дискурсі української лірики та письменницької критики» (2012), літературно-критичні й есеїстичні збірки «Літературний джаз» (2011) та «Дикі думи» (2011), антології в упорядкуванні І. Лучука «Ars poetica. Українська лірика про мистецтво поетичне» (2012), «Мистецтво поетичне: хрестоматія української літературної критики й есеїстики про поезію» (2012).

2012 рік

 1. 19 січня 2012 р. НАХЛІКУ Євгену Казимировичу присуджено Літературно-мистецьку премію імені Пантелеймона Куліша «за наукові дослідження творчості Пантелеймона Куліша». Цю почесну відзнаку заснували 1 березня 2011 р. ГО «Оберіг-Чернігів» та Волинське товариство «Світязь» (за сприяння Національної спілки письменників України і міжнародних громадських організацій) – для розвитку вітчизняного книговидання і підтримки українських письменників, митців, науковців, журналістів, працівників культури та освіти, громадських діячів і меценатів.
 2. Президія НАН України на засіданні від 15 лютого 2012 р. присудила Премію Національної академії наук України для молодих вчених ученому секретарю Інституту Івана Франка НАН України, кандидату філологічних наук БАРАБАШ Мар'яні Маркіянівні за книжку: "Номеносфера поезії Івана Франка (поетика заголовків, присвят, епіграфів) / НАН України; Львів. від-ня Ін-ту літ. ім. Т. Г. Шевченка; Відп. ред. М. З. Легкий. - Львів, 2007. 
 3. Обласну премію в галузі культури, літератури, мистецтва, журналістики та архітектури у номінації "Літературознавство, сучасна літературна критика та переклади"  - імені Михайла Возняка отримала науковий співробітник Інституту Івана Франка НАН України, кандидат філологічних наук МЕЛЬНИК Оксана Олегівна – за книжку «Модерністський феномен Михайла Яцкова: канон та інтерпретація» / НАН України. Інститут Івана Франка. – К.: Наукова думка, 2011. – 294 с. (Проект "Наукова книга. Молоді вчені").
 4. Львівська обласна державна адміністрація та Львівська обласна рада  відзначила дипломом для талановитих молодих учених і спеціалістів за значні досягнення в галузі науки, які сприяють подальшому розвитку соціально-економічних перетворень у регіоні й утверджують високий авторитет науковців Львівщини в Україні та світі молодшого наукового співробітника відділу франкознавства САЛІЙ Олександру Романівну.

2011 рік

 1. Нахлік Євген Казимирович, доктор філологічних наук, директор-організатор Інституту Івана Франка, отримав у квітні 2011 р. Премію імені Григорія Костюка за джерелознавчо-інтерпретаційну статтю дослідження «З оточення Пантелеймона Куліша: Григорій Честахівський і Маруся Денисенко» (опубл. у зб.: «Спадщина: Літературне джерелознавство. Текстологія / Ін-т л-ри ім. Т. Г. Шевченка НАН України; Відп. ред. Галина Бурлака. – К., 2009. – Т. 4. – С. 59–101)».
 2. Наталя Богданівна Тихолоз, к. філол. н., старший науковий співробітник, отримала Премію імені Соломії Павличко за статті «“…Ведені люблячою рукою мами…”: виховні ідеали Ольги Франко» з додатком листів Ольги Франко до синів Андрія і Тараса Франків (Дзвін. 2009. № 8), «Згасла свічка Андрія Франка» (Дзвін. 2010. № 8) (витяг з протоколу № 8 Вченої ради Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України від 21 червня 2011 р.).
 3. Ігор Володимирович Котик, к. філол.. н., науковий співробітник, став переможцем конкурсу літературних критиків за 2011 р. від порталу «Буквоїд» і отримав головний цінний приз від генерального спонсора конкурсу – видавничого дому Most Publishing та диплом переможця у номінації «Найкраща рецензія» за рецензію «“Хрест” і спокута Ірванця». (Режим доступу: http://bukvoid.com.ua/events/konkurs/2011/05/21/171242.html).
 4. Франко Андрій Дмитрович нагороджений грамотою-«Подякою» «за плідну діяльність Музею-оселі родини Івана Франка, вагомий внесок у розвиток його роботи та з нагоди 19-річчя створення установи та ювілею письменника» (за підписом міського голови м. Калуша Івано-Франківської області п. Ігоря Насалика) на науково-практичній конференції «Іван Франко і сучасність (До 155-річчя від дня народження)», яка відбулась 7 – 8 жовтня 2011 р. у м. Калуші.

ІІ. Інтернет-рейтинги книжок, виданих в Інституті Івана  Франка.

 1. За підсумками ХІІІ Всеукраїнського рейтингу «Книжка року ’2011» збірник: Іван Франко: Тексти. Факти. Інтерпретації: Зб. наук. праць. Випуск І: Огляди. Статті. Твори. Листування. Спогади. Бібліографія. (К., Львів, 2011) увійшов до списку семи найцікавіших книжок (на третьому місці) у підномінації «Літературознавство» номінації «Хрестоматія» (Короткі списки рейтингу «Книжка року ’2011». Номінація «Хрестоматія» // Буквоїд / Режим доступу: http://bukvoid.com.ua/events/raityng/2011/11/25/121230.html; Україна молода / Режим доступу: http://www.umoloda.kiev.ua/number/2000/164/71223/; ХІІІ Всеукраїнський рейтинґ «Книжка року ’2011»: Номінація «Хрестоматія» / Ред. сторінки Костянтин Родик / Україна молода. – 2011. – № 232. – 21 груд. – С. 13).
 2. За підсумками першого півріччя ХІІІ Всеукраїнського рейтингу «Книжка року ’2011» видання «Євген Казимирович Нахлік. Біобібліографічний покажчик» (Л., 2011) увійшло до «семи найцікавіших книжок» (за абеткою) у підномінації «Літературознавство» номінації «Хрестоматія» (ХІІІ Всеукраїнський рейтинг «Книжка року’2011». Лідери літа: «Хрестоматія» / Ред. сторінки Костянтин Родик // Україна молода. – 2011. – 13 лип. – № 119. – С. 13).
 3. У рейтингу «ЛітАкцент-2011» книжка О. Мельник «Модерністський феномен Михайла Яцкова: канон та інтерпретація» (К.: Наукова думка, 2011) стала лідером IV кварталу 2011 р. в номінації «Літературознавство». Інформацію вміщено на сайті Інтернет-видання «ЛітАкцент». (Режим доступу: http://litakcent.com/2012/01/12/litakcent-roku-2011-lidery-chetvertoho-kvartalu/).
 4. За підсумками Всеукраїнського рейтингу «Книжка року-2019» монографія Євгена НАХЛІКА «Віражі Франкового духу. Світогляд. Ідеологія. Література» (НАН України. Інститут Івана Франка. Київ : Наукова думка, 2019. 639 с., іл. Проект «Наукова книга») увійшла до короткого списку із семи найрейтинговіших книжок у підномінації «Літературознавство / критика» номінації «Хрестоматія». У цій підномінації номінувалося 34 видання. Див.: Всеукраїнський рейтинг «Книжка року». Номінація «Хрестоматія» / Ред. сторінки Костянтин Родик // Україна молода. 2020. № 9. 28 січ. С. 13. Ілюстровані списки: https://www.facebook.com/pg/knyzhkaroku/posts/.