Творча зустріч з Василем Ґабором

Творча зустріч з Василем Ґабором
08.04.2014

8 квітня 2014 р. в конференц-залі Інституту Івана Франка НАН України відбулася зустріч з українським письменником та літературознавцем ВАСИЛЕМ ҐАБОРОМ. Розмова велася навколо видавничого проекту «Приватна колекція», який Василь Ґабор здійснює разом з видавництвом «Піраміда».

       Василь Ґабор – відомий сучасний український новеліст, упорядник антологій «Приватна колекція: Вибрана проза та есеїстика кінця ХХ століття» (2002), «Незнайома. Антологія української «жіночої» прози та есеїстики другої пол. ХХ‒поч. ХХI ст.» (2005), «Бу-Ба-Бу» (Юрій Андрухович, Олександр Ірванець, Віктор Неборак): Вибрані твори: Поезія, проза, есеїстика» (2007) та ін. Зараз у видавничому проекті «Приватна колекція» видано понад 100 книг. Спершу він заповідався як такий, що мав видавати лише українську літературу, але згодом переріс ці рамки. Книги з «Приватної колекції» відрізняються оригінальним оформленням, до кожної з них дібрано якийсь свій ключ. На думку Василя  Ґабора, дуже істотним є формат подачі художнього матеріалу, адже важливо, щоб книгу сприймали як живий    організм, щоб читач відчував, що книга дихає.
      Упорядник розповів про видання своєї найновішої антології «“Чорна Індія” “Молодої музи”» (2014), яка репрезентує прозову та есеїстичну спадщину модерністів-молодомузівців ‒ Михайла Яцкова, Василя Пачовського, Петра Карманського, Богдана Лепкого, Володимира Бірчака, Сидіра Твердохліба, Осипа Шпитка, Степана Чарнецького, Остапа Луцького та Михайла Рудницького. Укладаючи книгу, Василь Ґабор намагався відтворити відчуття того світу, в якому жили і творили письменники. На його думку, важливим є сам факт появи цієї групи і та мистецька аура, яку вона витворила навколо себе.