Відкриття виставок публікацій Миколи Ільницького та Луїзи Ільницької

 Відкриття виставок публікацій Миколи Ільницького та Луїзи Ільницької
03.10.2024

30 вересня 2024 р. у виставковій залі Львівської національної наукової бібліотеки України імені Василя Стефаника відбулося урочисте відкриття книжково-ілюстративних виставок «У вимірах часу. Миколі Ільницькому – 90» та «Бібліографія як покликання. Луїзі Ільницькій – 85».

Відкрив ювілейні виставки генеральний директор ЛННБ України ім. В. Стефаника Василь ФЕРШТЕЙ, який вручив Миколі ІЛЬНИЦЬКОМУ квиток Почесного читача Бібліотеки.

Ювілярів привітали колеги-науковці:

доктор філологічних наук, завідувач відділу української літератури Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України, професор кафедри української літератури імені академіка Михайла Возняка Львівського національного університету імені Івана Франка Тарас ПАСТУХ;

доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри теорії літератури та порівняльного літературознавства Львівського національного університету імені Івана Франка Михайло ГНАТЮК (у згаданому відділі та на двох кафедрах довгі роки працював Микола Ільницький);

доктор філологічних наук, професор, академік НАН України, директор Інституту Івана Франка НАН України Євген НАХЛІК.

Євген НАХЛІК відзначив, що Луїза Іванівна ІЛЬНИЦЬКА, яка поставила бібліографістику у ЛННБ України ім. В. Стефаника на тривкий науковий ґрунт, нині є чільним бібліографознавцем і книгознавцем у Львові, у Галичині, авторитетним провідним фахівцем у своїй галузі в усій Україні, загалом одним із найпродуктивніших і найвидатніших спеціалістів в історії української бібліографістики та книгознавства.

Євген НАХЛІК також акцентував на різнобічності багатющого літературознавчого доробку Миколи ІЛЬНИЦЬКОГО (літературний критик, історик і теоретик літератури, компаративіст, упорядник). Численні праці Ювіляра, починаючи від дослідження «Руської Трійці» та Шевченка і до осмислення сучасного літературного процесу, становлять своєрідну індивідуальну історію української літератури, репрезентовану крізь призму творчих індивідуальностей, шкіл, угруповань та поколінь. ІЛЬНИЦЬКИЙ – це літературознавець-естет, який тонко відчуває і проникливо розкодовує художню умовність образного слова.

Фахові огляди експозицій провели доктор філологічних наук, старша наукова співробітниця, завідувач відділу наукових досліджень української періодики Науково-дослідного інституту пресознавства Мар’яна КОМАРИЦЯ та наукова співробітниця відділу наукової бібліографії Наталія РИБЧИНСЬКА.





Докладніше на сайті ЛННБ України ім. В. Стефаника за покликанням:

https://www.lsl.lviv.ua/index.php/uk/2024/10/