4 червня 2024 р. Алла Швець на запрошення Посольства України в Республіці Австрія взяла участь у презентації підготовленого харківським Музеєм жіночої та гендерної історії проєкту «Неймовірні», представленого 72 портретами видатних українських жінок у виконанні сучасних художників.
У межах презентації відбулася панельна дискусія та обговорення. З вітальним словом до присутніх звернулася перша секретарка Посольства України в Республіці Австрія Уляна Задворняк та директорка Музею жіночої та гендерної історії, голова правління ГО «Центр гендерної культури» Тетяна Ісаєва. Алла Швець виступила з лекцією про історичну візію та віденські контексти українського жіночого руху.
Захід відвідали представниці жіночих організацій Австрії, що дало можливість обмінятися думками та налагодити контакти для подальшої співпраці.
5 червня Алла Швець також виступила з відкритою лекцією про зв’язок українського фемінізму із Віднем в українському відкритому просторі Open Space Barbareum. Захід було організовано спільно з Українською бібліотекою св. Варвари у Відні. Лекторка розповідала, зокрема, про роль церкви св. Варвари, в якій вінчалися Ольга та Дмитро Басараби. Дмитро пішов воювати в час Першої світової війни на італійський фронт і загинув у перші дні війни. Тому для Ольги стало питання принципу заснувати у Відні організацію порятунку українських воїнів. Вона разом з посестрами шукали поранених бійців по віденських шпиталях і допомагали їм. Ще тоді австрійці відзначили високий рівень самопожертви та організації українського жіноцтва.
З Відня українську історію жіночого руху творили Мілена Рудницька, Наталія Кобринська, Олена Степанів, Надія Суровцева, Олега Кисілевська, Ольга Басараб і ще багато інших жінок-інтелектуалок. Їхню діяльність у місті доповідачка охарактеризувала цитатою однієї з них «Ми тут у Відні робили те, що могли». Фраза, яка не втрачає своєї актуальності і через 100 років.
Насамкінець Алла Швець відвідала
Інститут славістики Віденського університету, в якому 1893 року Іван Франко захистив
докторську дисертацію, про що повідомляє встановлена меморіальна дошка. Для студентів-славістів вона прочитала гостьову
лекцію про історію жіночого руху в Україні.
Світлини Алли Швець та пресслужби Посольства України в Республіці Австрія.
Також читайте на сайті видання «Укрінформ»:
https://www.ukrinform.ua/rubric-society/3871851-u-vidni-predstavili-proekt-pro-ukrainskij-zinocij-ruh.ht. Розміщено 17.06. 2024.