Презентація монографії Ігоря МЕДВЕДЯ в межах міжінституційного циклу "Книжкова франкіана"

Презентація монографії Ігоря МЕДВЕДЯ в межах міжінституційного циклу "Книжкова франкіана"
06.09.2023

27 серпня у Львівському літературно-меморіальному музеї Івана Франка (Дім Франка) відбулася презентація наукової монографії кандидата історичних наук, заступника директора Дому Франка з наукової роботи, викладача Українського католицького університету і колишнього аспіранта Інституту Івана Франка НАН України Ігоря МЕДВЕДЯ.

Подія відбулася в межах міжінституційного циклу «Книжкова франкіана», співорганізаторами якого є  Інститут франкознавства ЛНУ ім. Івана Франка, Дім Франка, Інститут Івана Франка НАН України та Гуманітарний факультет Українського католицького університету. Модераторкою виступила директорка Інституту франкознавства ЛНУ імені Івана Франка Наталя Тихолоз.

Книжка «Пророк чи єретик? Релігійний світогляд Івана Франка та його взаємини з духовенством» дає відповіді на питання: як змінювалися релігійні погляди Івана Франка впродовж його життя? Чому в очах певної частини греко-католицького духовенства він виглядав єретиком? Як його релігійний світогляд вписується в ширші процеси взаємодії національного руху та Церкви?

Своїми міркуваннями про книжку ділилися рецензенти видання та інші гості заходу. Мирослав Маринович, громадський діяч, публіцист та релігієзнавець, зауважив, що він «дуже давно чекав книжку, яка буде вільною від ідеології, вільною від нав’язування якоїсь однієї версії».Євген НАХЛІК, директор Інституту Івана Франка, також привітав автора з першою презентацією та звернув увагу, що «це книжка розважливого дослідника, що мислить глибоко. Видно, що автор намагається не робити поспішні висновки, навіть в делікатних питаннях, а дотримується чіткої логіки, фактів та вибудовує свою концепцію».

Директор Дому Франка Богдан Тихолоз приєднався до теплих привітань і побажав подальших досліджень на ниві франкознавства.

Презентацію відвідали науковці нашого Інституту (к. істор н., науковий співробітник відділу франкознавства Андрій ФРАНКО, к. філол. н. наукова співробітниця відділу франкознавства Олександра САЛІЙ та молодша наукова співробітниця відділу франкознавства Мирослава ДЕРЕВ'ЯНА), які зробили пам'ятне спільне фото з автором і його книжкою. 


Вітаємо колегу із виходом дебютної монографії та її успішною й цікавою презентацією!


За інформацією Дому Франка.
Світлини: Ірина Волощак (Дім Франка), Олександра Салій (Інститут Івана Франка НАН України).

Нагадаємо, що раніше Ігор Медвідь завітав в Інститут Івана Франка та подарував для нашої бібліотеки примірник своєї книжки:  http://ifnan.gov.ua/events/0/1039/