Презентація книги Роксолани Жаркової «"Бачу її нині": жіночі образи у малій прозі Івана Чендея»

Презентація книги Роксолани Жаркової «"Бачу її нині": жіночі образи у малій прозі Івана Чендея»
02.06.2023

31 травня 2023 року в Інституті Івана Франка НАН України свою монографію «"Бачу її нині": жіночі образи у малій прозі Івана Чендея» презентувала кандидатка філологічних наук, українська літературознавиця, письменниця та есеїстка Роксолана Жаркова.

Монографія Р. Жаркової присвячена аналізові жіночих образів у малій прозі закарпатського письменника-шістдесятника, лауреата Національної премії України ім. Т. Шевченка Івана Чендея (1922–2005). У ній розглянуто особливості творення жіночих образів, їхні функціональні ролі у художніх текстах, розкрито специфіку жіночої репрезентації у творах малої прози й автобіографічну основу конструювання окремих жіночих образів.

Жвава розмова-презентація, яку модерувала заступниця директора з наукової роботи Інституту Івана Франка НАН України Алла ШВЕЦЬ, розгорнулася довкола теми жінки у творчості Івана Чендея, його біографії та щоденникових записів, специфіки локального закарпатського тексту, поетикальних і стилістичних особливостей малої прози письменника.
Авторка поділилася історією знайомства з дочкою Івана Чендея, захопила розповіддю про його рідні місця і творчу лабораторію. До розмови долучилися гості презентації та працівники Інституту: Христина ВОРОК, Катерина ДРОНЬ,  Ігор КОТИК, Микола ЛЕГКИЙ, Олена ЛУЦИШИН, Олександра САЛІЙ  та Катерина ШМЕГА. 
Тонкощами роботи над художнім оформленням монографії поділилася художниця-ілюстраторка видання Марія Гумецька.

Книга з дарчим підписом авторки поповнила фонди бібліотеки Інституту Івана Франка.