Презентація виставки Роман ЯЦІВА в Інституті Івана Франка

Презентація виставки Роман ЯЦІВА в Інституті Івана Франка
14.03.2019

14 березня 2019 р. в Інституті Івана Франка НАН України відбулася презентація виставки картин Романа ЯЦІВА. Професор, історик мистецтва, проректор Львівської національної академії мистецтв подарував до фондів Інституту кілька власних малярських творів.


       
       


       На відкритті виставки Роман ЯЦІВ підкреслив, що для нього завжди важливим було осмислення феномену митців, які поєднували талант художника і письменника (Ернст Те́одор Амаде́й Гофман, Тарас Шевченко, Святослав Гординський). Вочевидь, це виростало із родинної традиції: батько художника – Мирон ЯЦІВ був відомим ілюстратором, він створив багато циклів на українську тематику: історичну, етнографічну, здійснював ілюстрації до літературних видань.




       Подаровані до колекції Інституту картини, за словами художника, представляють епізод його творчості – тяжіння до спонтанізму, що виявляється у стилі безформного мистецтва, чуттєвої абстракції.


       Художник також зазначив, наскільки важливим для нього є поєднувати малярство (на практиці) і наукове осмислення мистецьких явищ. Це дає ту призму бачення, 

через яку можна глибше пізнати художні картини.

  

        
 

      
              
       




    

      

       Виставка стала своєрідним продовженням презентації книжки Наталії МОЧЕРНЮК «Поза контекстом. Інтермедіальні стратегії літературної творчості українських письменників-художників міжвоєння» (Львів: Видавництво Львівської політехніки, 2018). 





        І це не випадково: саме Роман ЯЦІВ давав важливі поради дослідниці про малярську творчість митців-письменників, допоміг віднайти потрібні картини для повнішого осмислення теми.



       Насамкінець Ореслава ХОМИК – Голова ВГО Союз Українок, подякувала презентантам Роману ЯЦІВУ  та Наталі МОЧЕРНЮК за мистецькі твори, важливі наукові студії, а також директору Інституту Євгенові НАХЛІКУ та заступниці директора з наукової роботи Аллі ШВЕЦЬ за організацію цікавих літературно-мистецьких зустрічей.




        Фото для сайту Олександри САЛІЙ.
        Відеозапис події Олега ДУДИЧА (https://www.youtube.com/watch?v=MSzEgmZ9Vnc)