Організатори семінару:
Інститут франкознавства Львівського національного
університету імені Івана Франка
Філологічний факультет ЛНУ імені Івана Франка
Кафедра української літератури імені академіка
Михайла Возняка
Інститут Івана Франка
НАН України
Львівський
національний літературно-меморіальний музей Івана Франка
Науковий франкознавчий семінар відбувся у змішаному форматі: наживо, у головному корпусі Львівського національного університету імені Івана Франка (вул. Університетська, 1) та дистанційно (на платформі Zoom).
Із привітальним словом до учасників та організаторів наукового зібрання звернулась Наталія ТИХОЛОЗ (директорка Інституту франкознавства, доцентка кафедри української преси факультету журналістики).Ігор Медвідь у своєму розлогому і ґрунтовному виступі, опираючись на ключове поняття “символічного капіталу” (як певного значущого для різних спільнот інтелектуального й духовного ресурсу), розглянув розмаїття о́бразів Франка, які сформувалися у суспільстві після його смерті до сьогоднішніх днів.
Ішлося у лекції про символізацію, міфотворчість, ідеологізацію, глорифікацію постаті Франка як культурного героя чи антигероя.
Розмовляли й дискутували не тільки про “символічний капітал” Франка, формування культу його особи, а й про використання цього “символічного капіталу” в дискурсах різних релігійних середовищ і політичних груп міжвоєнного періоду. Порушувалось питання фальшування та “привласнення”, викривлення і критичного сприйняття образу Франка у радянські часи. На основі ретельно зібраного матеріалу було глибоко осмислено також діаспоріанський контрдискурс і пострадянський новий образ Франкової ідентичності.
Наприкінці акцентовано, що образ “нового Франка”, який тепер побутує у нашій культурі, – багатогранний, інтелектуальний, гармонійний.
Під час свого виступу Ігор Медвідь анонсував незабарну появу цікавої наукової монографії, у якій буде докладно висвітлено релігійний аспект Франкового світогляду.
Доповідь викликала жваве обговорення і дискусію, у якій взяли участь відомі франкознавці Євген НАХЛІК, Микола ЛЕГКИЙ, Володимир МИКИТЮК, Михайло ГНАТЮК, Роман КРОХМАЛЬНИЙ.
Більше фото та інформації -- на сторінці пресцентру Львівського національного університету імені Івана Франка: https://lnu.edu.ua/vidbulosia-zasidannia-mizhdystsyplinarnoho-naukovoho-frankivskoho-seminaru-perekhresni-stezhky/?fbclid=IwAR155pOCYVkGQAYb402jFo9E35YoBybbpZi-CNzxyWWcUduWUzyETnJ5AKs.
Світлини доповідача, модераторки зустрічі та учасників: Софії Сиванич та Юлії Гриценко (пресцентр Львівського університету), а також Катерини Шмеги, Олександри Салій (Інститут Івана Франка НАН України).