У доповіді було висвітлено нові теоретико-методологічні й інтерпретаційні підходи до аналізу оповідання Івана Франка «Хома з серцем і Хома без серця». Розглянуто художньо-естетичні особливості цього твору та його дидактичний потенціал для практичного використання на заняттях зі студентами. При цьому взято до уваги і первинний німецькомовний текст, і його авторський переклад українською мовою.
Предметом обговорення на науковому семінарі стало питання прототипів Франкового твору, автобіографізму й психоґенези образності. Заторкнуто жанротвірні, текстологічні й перекладознавчі аспекти. Висловлено спостереження про філософську проблематику оповідання, зокрема колізію двійництва.
В обговоренні доповіді взяли участь завідувач відділу франкознавства Інституту Івана Франка НАНУ, д. філол. наук. Микола ЛЕГКИЙ,
заступниця директора з наукової роботи Інституту, д. філол. наук Алла ШВЕЦЬ,
в. о. декана філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка Роман КРОХМАЛЬНИЙ,
директор Інституту франкознавства Святослав ПИЛИПЧУК, провідний спеціаліст Інституту франкознавства, к.філол. наук Юрій ГОРБЛЯНСЬКИЙ, завідувач кафедри української літератури ім. акад. М. Возняка ЛНУ ім. Івана Франка, д. філол. наук Володимир МИКИТЮК,
літературознавиця, д. філол. наук Ірина РОЗДОЛЬСЬКА, к. філол. наук., доцентка кафедри теорії літератури та порівняльного літературознавства Мар’яна ГІРНЯК, співробітник Інституту франкознавства Дрогобицького державного педагогічного університету ім. Івана Франка Михайло ЗУБРИЦЬКИЙ.Фотосупровід та інформація для сайту -- Христини Ворок, Ірини Горошко.
Анонс та афішу події розміщено на фейсбук-сторінці співорганізаторів семінару -- Інституту франкознавства ЛНУ імені Івана Франка.