Науковий семінар "Перехресні стежки"

Науковий семінар "Перехресні стежки"
27.02.2018

27 лютого в Інституті Івана Франка НАН України відбулося перше у 2018 році засідання наукового семінару "Перехресні стежки"

       

        До Інституту Івана Франка завітали Міхай Тимошенко та Кирило Горішній – автори першого в Україні графічного роману «Герой поневолі», здійсненого на основі однойменного твору Івана Франка.

      

     Міхай Тимошенко – художник, народився в Румунії, закінчив Академію мистецтв у Львові. Кирило Горішній – історик, фотограф,  видавець, засновник українського видавництва «Леополь». Народився у Франції, випускник Сорбони.

       Гості повідали про родинні «перехресні стежки», які завели їхніх предків у далекі краї, та розказали про свої шляхи повернення на БАтьківщину.


                                                

Графічний роман «Герой поневолі» у двох томах – це, з одного боку, адаптована в малюнках історія Степана Калиновича (за Франком), а з іншого боку – історія міста Львова (Лемберґа) 1848 року, у зображеннях його тодішніх будівель, ландшафтів, вуличок, книг, людей і навіть… уривків газет!



       Для того, щоби у своєму виданні відтворити тогочасний розмаїтий та полікультурний Львів, Кирило шукав «скарбів» ув архівах та бібліотеках. Саме завдяки кропіткій праці Кирила-історика та Міхая-художника ми у цій книзі можемо побачити місто, якого зараз вже нема – річку Полтву, мости, камениці, одяг тодішніх міщан, вояків та гвардійців, можемо упізнати зображення Собору руських вчених, перший альманах українською мовою та інші важливі речі.


        Завдяки проектові Міхая Тимошенка та Кирила Горішнього історію Львова 1848 року та адаптовану художню розповідь Івана Франка вже перекладають німецькою мовою. Книга також здобуває схвальні відгуки та високі оцінки на книжкових фестивалях. При тому, іноземні поціновувачі графічних романів часто купують книжку: навіть не розуміючи української мови, вони її «читають» завдяки зображенням!


Наприкінці зустрічі кожному, хто придбав графічний роман, – а таких було чимало, – Міхай радо підписав книжку – здійснив малюнковий «автограф».