Лекторій був частиною програми «Велике повернення Нью-Йоркської Групи», що включала також зустрічі з лідерами цього літоб’єднання, спільний творчий вечір і прем’єрний в Україні показ фільму О. Фразе-Фразенка «Акваріум у морі. Історія Нью-Йоркської Групи».
В рамках лекторію було виголошено 8 лекцій. Серед доповідачів були літературознавці, поети та один з учасників Нью-Йоркської Групи.
Викладачі Львівського національного університету імені Івана Франка Олена Галета і Тарас Пастух висвітлили історію постання та діяльності Нью-Йоркської групи та окреслили загальні контури естетики угруповання. Історик Мар’яна Рубчак доповідала про особливості творчого методу Богдана Бойчука – на прикладі його минулорічної прозової книжки «Над сакральним озером.
Кохання поза світанком», розшифровувала завуальовані у цій книжці автобіографічні елементи. Поет і перекладач Маріанна Кіяновська подала зімпровізований портрет літературознавця та поета Богдана Рубчака. Поет, лауреат Шевченківської премії Ігор Калинець прочитав ліричні рефлексії з приводу найсвіжіших книжок та листів Віри Вовк, йому адресованих. Лекція співробітників Інституту Івана Франка Ігоря Котика та Марії Котик-Чубінської була присвячена в основному проблемі людської тілесності у поезії Юрія Тарнавського, а лекція самого Тарнавського – проблемі оновлення мистецької мови і засобів художнього вираження.
Трохи абстрагованою від творчості Нью-Йоркської групи, а проте не менш важливою була лекція Василя Махна – найвідомішого з-поміж українських поетів-«емігрантів» середнього віку.
У ній йшлося про творчу свободу, яку дає Нью-Йорк, проводилися паралелі між зображенням Нью-Йорка у різних поетів.
Лекторій викликав зацікавлення відвідувачів Форуму видавців, тож заходи пройшли в людній атмосфері, супроводжувалися новими знайомствами та кулуарними розмовами. Під час лекторію в Інституті тривала виставка видань письменників Нью-Йоркської групи та наукових праць, в яких проаналізовано творчий доробок членів Групи.
Продакшн-студія «OFF Laboratory» обіцяє, що відеозаписи лекцій невдовзі з’являться в інтернеті.