Всеукраїнська наукова конференція

Всеукраїнська наукова конференція
19.09.2018

14–16 вересня 2018 р. Інститут Івана Франка НАН України спільно з Науковим товариством ім. Шевченка та Літературно-меморіальним музеєм Івана Франка у Криворівні провели Всеукраїнську наукову конференцію «“А в сфері духа є лиш різнородність” (текст, контекст, інтерпретація). IV-ий франкознавчий пленер)» (Львів–Криворівня).

          

       






       На відкритті конференції відбулася презентація

збірника літературознавчих праць «Дивлячись на цей гірський світ» – підсумок попередніх франкознавчих пленерів Інституту Івана Франка у Криворівні (2016) та Бистреці (2017).




      

       Оскільки тема конференції передбачала представлення «різнородних» літературознавчих здобутків, то діапазон заявлених доповідей був дуже широкий і в часових, і в просторових координатах: від Карпат до Кавказу, від української літератури часів Австрійської імперії (30-ті роки XIX ст.) до творів наших сучасників. Віссю, центром і магнітом конференції була постать Івана Франка – аналіз художніх творів письменника, осмислення співпраці, контактів Франка із його сучасниками, діячами української культури.












       В рамках конференції відбулося відкриття виставки картин Бориса Еґіазаряна. Творчість митця представив Анушаван Месропян, який також здійснив переклад його творів українською мовою (книга «Сорок джерел»).



       Учасників конференції привітав настоятель церкви Різдва Пресвятої Богородиці села Криворівні отець Іван Рибарук.


     Наступного дня учасники конференції

здійснили похід в гори.










      


       Цей день завершила презентація книжки Данила Ільницького «Антонич від А до Я».









       Третього дня, у неділю, науковці завітали до музею Параски Плитки-Горицвіт.







        Також вони здійснили молитву на Службі Божій у церкві Різдва Пресвятої Богородиці.


       Учасники цьогорічного франкознавчого пленеру, який відбувався в осінніх Карпатах, поділилися своїми літературознавчими здобутками та набралися наснаги й ентузіазму до нової праці.