Алла Швець на запрошення Посольства України в США виступила з лекцією в Українському домі у Вашингтоні

Алла Швець на запрошення Посольства України в США виступила з лекцією в Українському домі у Вашингтоні
09.04.2025

Заступниця директора з наукової роботи Інституту Івана Франка НАН України, докторка філологічних наук Алла Швець на запрошення Посольства України в США виступила як ключова лекторка у міжнародному заході, присвяченому 140-річчю українського жіночого руху та 100-річчю Союзу Українок Америки (UNWLA) – «The Power of Sisterhood: Ukrainian Women in National History, Diplomacy, and the International Women's Movement».

Захід відбувся  в Українському домі (Ukraine House) у Вашингтоні (США). Серед його гостей були почесні гості – посли багатьох держав, дипломати, лідерки українських жіночих організацій у США, науковиці і представники ЗМІ. Це свідчить про потужну міжнародну підтримку України та інтерес до української історії, культури й дипломатії.

Захід в Українському домі відкрила Посол України в США Оксана Маркарова. З вітальним словом до присутніх звернулася завідувачка Департаменту публічної дипломатії Дипломатичної академії України при МЗС України Тетяна Сибіга. З натхненною доповіддю виступила пані Почесний посол та директорка Інституту з проблем жінок, миру та безпеки Джоржтаунського університету Мелані Вервір. В обговоренні взяла участь славетна дослідниця жіночого руху, професорка Марта Богачевська-Хом'як. Модерувала захід відома журналістка Ірена Халупа та радниця Посольства України у США  Катерина Смаглій.

Співорганізаторами події виступили Посольство України в США, Український Жіночий Фонд / Ukrainian Women's Fund, Georgetown Institute for Women, Peace and Security, а також Союз Українок Америки.

Алла Швець виступила з лекцією, у якій висвітлила історію міжнародного сестринства через політичну активність і дипломатію, коли українки увійшли до міжнародних жіночих організацій і виступали на світових миротворчих конгресах в Європі та Америці. Понад століття тому українки не лише стали на захист батьківщини під час війни, але й були амбасадорками миру, культури та української державності, активно формуючи імідж України на міжнародній арені.

Подія в Українському домі була ще й дуже символічною з історичного боку. Бо саме у Вашингтоні 100 років тому відбувся знаменитий міжнародний жіночий конгрес миру, в якому серед багатьох світових лідерок взяли участь дві українки – Оксана Драгоманова-Храпко та Надія Суровцева, які у своїх виступах говорили про те, що неможливо досягнути стабільного і тривалого миру у світі без вирішення українського питання.

Ще однією важливою й масштабною адвокаційною подією, яка обʼєднала понад 600 учасників із метою підтримки України, став Шостий Ukraine Action Summit, який упродовж 6–9 квітня тривав у Вашингтоні. Алла Швець взяла участь у Саміті за ініціативи Українського Жіночого Фонду (Ukrainian Women's Fund).

Захід на Капітолійському пагорбі відкрила Посол України в США Оксана Маркарова, триденна програма передбачає зустрічі делегацій із конгресменами.

Також Алла Швець провела низку лекцій в рамках міжнародного проєкту «Тепло сердець несім через кордони».  Перша лекція – «Та, що проклала нам шлях» – відбулася в Нью-Йорку в Науковому товаристві ім. Шевченка в Америці і була присвячена цьогорічній ювілярці Наталії Кобринській. Наступні лекції відбулися в Музеї української спадщини у Філадельфії та Інституті св. Гавриїла у Вашингтоні.

На запрошення дирекцій українознавчих шкіл Алла Швець також  провела кілька відкритих уроків для учнів і педагогів школи українознавства «Нова Хвилька» у Брукліні та школи українознавства ім. Т. Шевченка у Вашингтоні, розповідаючи про відомих українців та українок.




Вдячні Посольству України в США, Українському Жіночому Фонду,  Союзу Українок Америки та Науковому товариству ім. Шевченка в Америці за ініціативу та вшанування ролі українок в національній історії й міжнародному жіночому русі.

Світлини та інформація Алли Швець.

Також читайте на сайті медіа Vilni: https://vilni-media.com/2025/04/05/syla-ukrainskykh-zhinok-u-vashynhtoni-vshanuvaly-100-richchia-zhinochoho-rukhu/