
Захід відбувався у координації Базельського університету, Швейцарської національної наукової фундації та Українського дослідницького центру у Швейцарії й об’єднав дослідниць із Франції, Німеччини, Швейцарії, Канади та України, які обговорювали різні досвіди і традиції жіночого письма в Центральній та Східній Європі у XIX ст., роль жінок письменниць, жіночої періодики та організацій у формуванні власної ідентичності, емансипаційних ідей та в націєтворенні.
Цінно і показово, що впродовж конференції неодноразово лунали імена українських письменниць Марка Вовчка, Ганни Барвінок, Олени Пчілки, Наталії Кобринської, Ольги Кобилянської, Лесі Українки як важливий історико-літературний контекст жіночого письма ХІХ століття.

В озвученій доповіді «”In the Name of Our National Unity”: the Tradition and Significance of Women’s Writing in the Nation-Building Processes of Ukraine» («”В імені нашої національної єдності”: традиція і значення жіночого письменства в націєтворчих процесах України») Алла ШВЕЦЬ акцентом зробила висвітлення ролі перших жіночих видань і авторських голосів у націєтворчих процесах в умовах української бездержавності та лінгвоциду.
Дистанційно до розмови у форматі круглого столу «Democracy and Women Voices” долучилися відома правозахисниця Олександра Матвійчук та співзасновниця видавництва Creative Women Publishing Слава Світова.

Участь у конференції Алли Швець була частиною проєкту «Тепло сердець несім через кордони» за підтримки Українського Жіночого Фонду.
Світлини та інформація Алли Швець.