На перехрестях віку: наукова конференція на пошану Миколи Ільницького

На перехрестях віку: наукова конференція на пошану Миколи Ільницького
30.09.2024

Науковці Інституту Івана Франка НАН України долучилися до наукової конференції "На перехрестях віку", присвяченої 90-річчю професора Миколи Ільницького, яка відбулася 26 вересня 2024 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка.

Урочисте відкриття конференції відбулося в Дзеркальній залі Львівського університету. Модерував вітальну частину декан філологічного факультету ЛНУ ім. Івана Франка Роман КРОХМАЛЬНИЙ. 

З вітальним словом до ювіляра звернулися ректор Львівського університету, академік НАН України, професор Володимир МЕЛЬНИК, директор Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України Ігор СОЛЯР, академік НАН України, професор, директор Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України Микола ЖУЛИНСЬКИЙ, академік НАН України, професор, голова Наукового товариства імені Шевченка Роман КУШНІР, професор кафедри класичної філології Львівського університету,  видатний письменник і перекладач Андрій СОДОМОРА, академік НАН України, директор Інституту Івана Франка НАН України  Євген НАХЛІК та інші учасники.

Як зазначив у своєму виступі Євген НАХЛІК, «Микола Ільницький – це виняткова особистість, з якою ми маємо можливість спілкуватися, співпрацювати і насолоджуватися тим потужним інтелектом, який нас зачаровує, збагачує і підносить наш дух.... Це літературознавець і критик-естет, дослідник, який розкодовує художню умовність, тропи, таїну художнього слова, а також великий інтелектуал з вишуканим естетичним смаком, відповідальним національним підходом і легким, доступним стилем».

Після вітальних слів розпочалося пленарне засідання конференції, а згодом відбулися засідання у 10 наукових секціях. 

СЕКЦІЮ № 1 «Формули осягання від А до Я: спектри дослідницьких зацікавлень Миколи Ільницького» модерував завідувач відділу франкознавства Інституту Івана Франка Микола ЛЕГКИЙ, який також виступив із темою «Франкознавчі студії Миколи Ільницького»

СЕКЦІЮ № 5 «Антиномія природи і духу: філософські виміри літератури та літературознавства» модерував Євген НАХЛІК. У ній виступили науковці Інституту Івана Франка: молодша наукова співробітниця відділу літературного процесу Марія Мирослава ДЕРЕВ’ЯНА («На перетині мімезису і мрії: думки про реальне та ідеальне в літературі»), наукова співробітниця відділу франкознавства Христина ВОРОК («Психологічна драма символів «Кам’яна душа» Івана Франка: генеза і поетика»), Євген НАХЛІК («Таємні ходи, якими блукає людська судьба»: дискурс долі у прозі Михайла Яцкова»).

У СЕКЦІЇ № 8 «Покоління чи мистецькі течії?: українська література та інтелектуальне життя ХХ–ХХІ ст. крізь призму персоналій» виступили старша наукова співробітниця відділу франкознавства Оксана НАХЛІК («Прожите й пережите» поета й журналіста Петра Марценюка (1923–1999)») та старший науковий співробітник відділу літературного процесу Ігор КОТИК («Відеоархів Віктора Неборака як важливе джерело інформації про літературно-мистецьке життя Львова кінця ХХ — початку ХХІ ст.»).

Широкий спектр запропонованих до обговорення тем свідчить про значний діапазон дослідницьких зацікавлень Миколи Ільницького, який включає письменників та літературний процес від ХІХ ст. і до сьогодення.

Також див. на сайті ЛНУ ім. Івана Франка: http://surl.li/ftsjpe

Світлини: Ігоря Котика та пресцентру ЛНУ ім. Івана Франка.